Formda Tab tuşu kullanma

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Öncelikle tüm arkadaşlara merhabalar bu benim ikinci sorum mümkün olduğunca soru sormuyorum ama tüm soruları inceleyerek yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama tıkandım.

Benim sorum tasarım görünümde bir form yaparken hazırladığım diğer formları fareyle sürükleyerek bu formun içine yerleştiriyorum böylece birkaç formu içeren bir form yapmış bulunuyorum. bu formlara veri girişi yaparken ise kullanım açısından pratik plsun diye tab tuşunu kullanmak istiyorum fakat tab tuşu ile diğer formlardaki alanlara geçiş yapamıyorum ancak fare ile tıklayarak veri girişi yapabiliyorum bu sorunu nasıl çözerim şimdiden ilgilenecek olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Alt formlara Tab tuşu ile geçiş yapmak için formu tasarım görünümünde açıp Sekme Sırası düzenini kullanabilirsiniz.. Alt formun Özellikler / Diğer / Sekma Durağı kısmının Evet olmasına dikkat edin.. Sekmenin sırasını bu bölümden de ayarlayabilirsiniz..

Bir diğer yol, ana formunuzdaki veri girişi yaptığınız son denetimin uygun bir olay şekline (Güncelleştirme Sonrasına, Değiştiğinde, Çıkıldığında vb.) kod yazabilirsiniz..

Kod:
Me.Alt_Form_Adı.SetFocus