Formda Toplama hatası

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Arkadaşlar ekte gönderdiğim Üyeler adındaki formu incelerseniz buradaki aidatları bazen yanlış topladığını göreceksiniz. Vb. de yanlış bir şeymi yazdım. Bu toplamayı yapmanın başka yönü varmı. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Sayğı ve sevğilerimle.

Excel Vers. ve Dili
2007
İngilizce
musba2924' Alıntı:
Arkadaşlar ekte gönderdiğim Üyeler adındaki formu incelerseniz buradaki aidatları bazen yanlış topladığını göreceksiniz. Vb. de yanlış bir şeymi yazdım. Bu toplamayı yapmanın başka yönü varmı. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Sayğı ve sevğilerimle.
Sn. musba2924
Dosyanız ektedir, yalnız bir önerim var; kod yükünü azaltmak için, tüm kutulara yazılan kodları sadece [TOPLAM TUTAR YTL] kutusuna yazarsanız, daha pratik olur kanısındayım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn. gkseren çok teşekkür ederim. Eline sağlık. Yanlız ben iki şey sormak istiyorum.
1. Bu dosya üzerinde hangi değişikliği haptınız da oldu. ben inceledim toplam için Vb. de bir değişiklik göremedim. Bunun yöntemini öğretirsen minnet duyarım.
2. Kod yükünü azalmak amacıyla [TOPLAM TUTAR YTL] bu kodları yazarsam diğer kutucuklardaki değerin her değişiminde [TOPLAM TUTAR YTL] değeri nasıl değişir.
Tekrar teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Excel Vers. ve Dili
2007
İngilizce
Rica ederim,

1. "Nz([GÜVEN_TİC])" ekledim.

2. Kod yükünü azaltmak için,
a.) Her kutunun olay yordamında bütün toplamları aldırmak yerine, alt yordam yaratıp, bu alt yordama çağrı yapmak, şöyleki;
[vb:1:b96f574d70]Private Sub GİYİM_Exit(Cancel As Integer)
Call topla
End Sub
.
.
.
Sub topla()
[TOPLAM_TUTAR_YTL].Value = Nz([AİDAT]) + Nz([AVANS]) + Nz([KREDİ]) + Nz([ERGAN_GIDA]) + Nz([GİYİM]) + Nz([Ã?ZLEM_GİYİM]) + Nz([İMREN_LEBLEBİ]) + Nz([GÜVEN_SİG]) + Nz([ÇAKIRBAY]) + Nz([KASAP]) + Nz([MAZLUMLAR]) + Nz([GÜVEN_TİC]) + Nz([GERİ_DÃ?NEN])
End Sub
[/vb:1:b96f574d70]
b.) Diğer bütün olay yordamlarını silip,
[vb:1:b96f574d70]Private Sub TOPLAM_TUTAR_YTL_Exit(Cancel As Integer)
[TOPLAM_TUTAR_YTL].Value = Nz([AİDAT]) + Nz([AVANS]) + Nz([KREDİ]) + Nz([ERGAN_GIDA]) + Nz([GİYİM]) + Nz([Ã?ZLEM_GİYİM]) + Nz([İMREN_LEBLEBİ]) + Nz([GÜVEN_SİG]) + Nz([ÇAKIRBAY]) + Nz([KASAP]) + Nz([MAZLUMLAR]) + Nz([GÜVEN_TİC]) + Nz([GERİ_DÃ?NEN])
End Sub[/vb:1:b96f574d70] yazmak, yalnız her veri eklediğinizde "[TOPLAM_TUTAR_YTL]" kutusuna girip çıkmanız gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn. gkseren çok teşekkür ederim. :hey: