Formdaki hatamı düzeltebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Selam Arkadaşlar Access te yeni yeni sizin gibi bilgili ve yardım sever arkadaşların sayesinde kendimizi geliştiriyor güzel bilgiler öğreniyoruz. Kendime bir kişi bilgi formu yaptım ve adı ile soyadındaki bilgileri bir açılan kutuda kişinin isminin tamamını yazdığımda bilgilerin hepsinin gelmesini istiyorum daha önce ben denedim ama bir yerde hata yapıyorum bir türlü bulamadın yardımcı olabilir misiniz lütfen birde anlatarak ve kodlarını da yazabilirseniz çok sevinirim çünkü birkaç proje çalışmam var onlara da uygulamak istiyorum bu açılan kutuda sanırım takılıyorum.yormazsam sizi bir sorum daha olacak kişisel bilgi formunu ek bilgiler butonundaki formla ilişkilendiremedim lütfen ilişkilendirip anlatabilir misiniz? şimdiden sana ne kadar teşekkür etsem azdır.kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

amacın yeni kayıtta kişinin ismini yazdıktan son diğer bilgilerin gelmesi ise biraz saçma olur çünkü var olmayan bir şeyi access den isteyemezsin ama formda arama gibi bir şey yapmak istiyorsan o ayrı bir şey yani kişiyi açılan kutudan seçip bilgilerini görmek istiyorsan o kolay FORM TASARIMINDA araç kutusu üzerinde sihirbaz var onu aktif hale getir sonra açılan yada liste koyduğunda sihirbaz seni yönlendierecek

düzeltme yaptım istediğin bumu