Formdaki resimin raporda gösterilmesi

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Saygı deger arkadaşlar forumda araştırdım ama tam olarak istedilğim örneği sonuca ulaşamadım benim istediğim bir formda ole resim nesnesi kullanarak kişilerin resimleri ile kişisel bilgilerini formda birlikte görünmesini ögrenmiştim,ve bunuda rapordan resimli çıktı olarak alabiliyordum.Ama ole resim nesnesine resim eklemek çok zor oluyordu şimdi yeni resim ekle/sil tuşlarını kullanarak resim eklemeyi ögrendim ama buseferde raporda resimler gözükmüyor.rapordaki ole nesnesini silip resim çerçevesi ekledim acaba arkadaşlar fordaki resimleri rapora nasıl aktaracağız saygı deger üsdatlar bu konuda bilgisi olan kdları bilen arkadaşlar yardımcı olursa inanin çok sevineceğim yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür edirim. örnek ekyemedim dosya çok büyük diyor bölemedim kusura bakmayın.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mars3863,

Arama yaptım ve bulamadım diyorsunuz. Aramayı ne şekilde yaptınız. Forumun en başında Arama sekmesi var orayı açıp resim rapor yazarsanız tamı tamına 24 adet başlığa ulaşırsınız. Önce oraları bir inceleyin sonra sorunuzu sorun.

Forumda çözümü olan konuları tekrar tekrar cevaplandırmak zor oluyor. Örnek eklenmiyor, Access de afaki cevap vermek çok zor. Mutlaka bir örnek üstünde çalışmak gerekiyor. Sağ olsun arkadaşlar da bir satır yazıp soru soruyorlar, ondan sonra cevaplandıracak olan yeni bir uygulama üstünde cevabı oluşturmaya çalışıyor, bazen 1-2 saat bile harcadığı oluyor cevap veriliyor ama soruyu soran bir daha foruma uğramıyor. Uğrayan da, teşekkürü geçtik cevabın işe yarayıp yaramadığını lütfedip yazmıyor.

Bu durum sadece Türkçe forumlarda geçerli. Yabancı bir forumda bu duruma rastlayamazsınız. Zaten izin de vermezler hemen sert bir cevapla karşılaşırsınız.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Sayın Modalı Size gerçekten katılıyorum düşüncelerinizde sonuna kadar haklısınız ve bunuda bizlere daha çok yardımcı olmak konusunda söylüyorsunuz.sizin çok kısıtlı ve değerli vaktinizi bize ayırıyorsunuz size ne kadar teşekkür etsek şüphesiz azdır dediginiz gibi forumda rapor olarak araştırdım hatta sizin ve arkadaşların verdikleri cevapları ileride lazım olduğu için hep bilgisayarıma kayıt ediyorum sayın Modalı geçen sene bu konu ile ilgili olarak vermiş olduğunuz bir cevabı buldum ama kodları bir türlü nereye yazacağımı bulamadım forum da rapor al diye bir butonum buraya yazıyorum ama hataya neden oluyor. Aynı şekilde rapor ekleyin. Raporda bir resim çerçevesi de bulunsun.

Kod:

Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
Me.ImageFrame.Picture = Me.[Picture]
End Sub
Private Sub ImagePath_AfterUpdate()
On Error Resume Next
Me.ImageFrame.Picture = Me.[Picture]
End SubYukarıdaki kodu da ekleyin
acaba bu kodları nerelere yazmam gerektiğini rica etsem söyleyebilirmisiniz.
not:sizin dediğiniz başlıkta arama yaptırdım ilk sayfada inceledim ama sorunumu cözecek bir cevap bulamadım 2. sayfayı açılmıyor diye hata veriyor yinede ilginize çok teşekkür ederim iyi ki forumumuzda sizin gibi üstün özellliklere sahip bir ögretmenimiz var sayğılarımla.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Sayın Modalı size ne söylesek nasıl teşekkür etsek inanın bilemiyorum.Dilerim ki Cenabı ALLAH her şeyi gönlüzce dileğinizce verir.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Örnekte yapamadım

arkadaşlar yukarıdaki kodları bir türlü örnekte uyğulayamadım ve örneği çalışmayı silerek küçülttüm acaba örnek üzerinde vakti olan arkadaşlar düzeltme yapıp raporda resimleri gösterebilirmi rapor ön izleme tuşuna basınca bilgilerin raporda resimle birlikte görünmesini istiyorum acemi biri olarak yardımlarınızı bekliyorum sayın modalı kusuruma bakma lütfen çok uğraştım ama örnekleri bir türlü uyğulayamadım kendi çalışmama tüm yardım sever arkadaşlara selamlar.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
örnek çalışma

kusura bakmayın acemi olunca düşe kalka öğreniyoruz.