Formdan giriş yapma

Merhaba,

Ekteki zipli mdb dosyasında "Bant" adında bir ana tablom var. Farklı tablolara bağlantılarla birlikte "DENEME" adında bir sorgu elde ettim. Bu sorguya ait yine "DENEME" adlı bir form oluşturdum. Amacım şu,

Formdaki ilk 4 alan sorgudan geliyor,sabit,değiştirilemez. Fakat ben bu formdaki diğer alanlara yani "Ön Aks Baş, Ön Aks Bit, Ön Aks İml,Ön Aks Kal,Ön Aks Kay,Ön Aks KK" alanlarına bu formdan giriş yapmak istiyorum ("Bant" tablosuna giriş olacak).Ayrıca formda her satırın sonunda bir check box olacak. Bu check box ları işaretleyip formun üstündeki yazdırma butonuna bastığımda sadece check box ları işaretli olan satırlardan bir liste oluşturup yazdıracak.Örneğin 1., 3. ve 5. satırların check box ı işaretli ise alt alta 1. 3. ve 5. kaydın sıralandığı ve formda yer alan alanları içeren 3 satırlık bir report çıkacak. Bunu nasıl yapabilirim, farklı sorgular ve tablolar mı kullanılacak?Yardımcı olursanız çok sevinirim,çok işime yarayacak,access i çok iyi bilmediğim için içinden çıkamadım.

Teşekkürler

sorgularında proble var denemeyi kayıt kaynağını direk bant tablosundan aldım. yazdır butonuna bas olmuşmu ona göre düzeltirsin

Teşekkürler ama direk bant tablosuna bağladığımız takdirde zaten sorun yok.Benim problemim bu değil.Ben sorguya bağlı olmasını istiyorum çünkü sorguda "araç tipi" alanındaki kaydın "A" harfi ile başlamaması kriteri var. Dolayısıyla formda listelenen kayıtların içinde "araç tipi" bilgisi "A" ile başlayanlar olmamalı.Ama işte aynı formda hem sorgu işlemi hem de veri giriş işlemini tasarlayamadım.

ilişkileri ve sorgu 2 yi incele