Formdan Sadece İstenilen Raporu Yazdırma

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn. Arkadaşlarım
Ben dosya adında bir veri tabanı oluşturdum. Fakat Formdan giriş yaptığım bir veriyi yazdırmak istediğimde raporlardaki tüm sayfaları yazdırıyor. Sadece girişini yaptığım veya formdaki gözüken verinin çıktısını nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Örnek dosya ektedir.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Aşağıda dosyanızın düzeltilmiş şekli var. Eğer nasıl yapıldığını çözemezseniz yardımcı olurum. Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn. arkadaşım mehmetdemiral

İlgine çok teşekür ederim. Senin yaptığın örneği inceledim rapor ön izlemeden gidiyorsun ama aynı şeyi ben yaptığımda yine birinci kaydı gösteriyor. Senden bir ricam daha var (çok oluyoruz ama) açık yazarmısın birde raporu görmeden direk formdaki yazıcı düğmesine tıkladığımda sadece söz konusu kaydı yazdırabilirsen inan çok minnattar olurum teşekür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Gönderdiğim örnekte hem rapor olarak hem de rapor yapmadan direkt yazdırma butonu var ya.. Dikkat etmediniz galiba. Eksiğiniz şu: Bir sorgu hazırladım ve bu sorgunun kriteri olarak "kimlik" isimli benzersiz alanınızı aktif form üzerindeki kayıttan aldırdım. Böylece süzülerek ekranda görüntülenen kaydın yazılması sağlandı. Siz galiba bu sorguyu görmediniz. Sql şekli şöyle

SELECT Tablo1.Kimlik, Tablo1.adı, Tablo1.soyadı, Tablo1.[baba adı], Tablo1.[doğum yeri], Tablo1.adresi, Tablo1.tel
FROM Tablo1
WHERE (((Tablo1.Kimlik)=[Formlar]![Tablo1]![Kimlik]));

Bunu görmek için raporun kayıt kaynağına bakın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn. Demiral

Göndermiş olduğunuz dosyada yazdır seçeneği bastığımda sadece formu yazdırıyor. Raporu yazdırmıyor. Ön izlemede ise sadece girilen kaydı gösteriyor oradan yazdır dersem öyle oluyor ancak... yada ben anlamadım kusuruma bakma

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Şimdi gönderdiğim düzeltilmiştir. Kusura bakmayın bende yazıcı olmadığı için deneyemiyorum. Sanal bir yazıcı programı kurup denedim .. Bu çalışıyor..

Excel Vers. ve Dili
türkçe
TeŞekÜrler

Sn.Mehmet Demiral

Sizide bugün yorduk çok teşekür ederim. Sağol....Tamamdır.