formlar arası metin kutusu

Excel Vers. ve Dili
office 2007
form 1 içinde yaptığım bir toplama işleminin sonucu total metin kutusu 1 de mevcut.
ben bu total metin kutusu1 deki sonucun aynısını form 2 de bir metin kutusu 2 içine eşitlemek istedim olay oluşturucudan beceremedim. = ifadesi ve kopyalama filan olmadı bilen varmı ama lütfen basit olmasın :)

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Pek anlamam ancak neden metin kutusu 1 için kullandığınız yöntemi metin kutusu 2 için kullanmıyorsunuz? Yani metin kutusu 1'de de metin kutusu 2'de de form1'in toplamı olacaksa ikisi için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz değil mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2007
doğru

ama amacım excelde ki gibi mesela sayfa1 a4 hücresininde yazan sonucu sayfa2 a45 alanında göstermek gibi a4 hücresindeki sonuc değiştiğinde a45 de değişmeli gibi excelde bunu = ile yapabiliyoruz acces de formlar arasında nasıl yaparız diye düşündüm

Excel Vers. ve Dili
office 2007
peki şöyle diyelim bir sorgum var ve toplama işlemi alıyorum aldığım sonucu başka bir formdaki bir alana metin kutusu olarak eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
office 2007
örnek gönderiyorum

olay yordamı ile yapmayı denedim yine olmadı örnekği gönderiyorum. tablo adlı formumu çalıştırdığımızda bir tarih sorgusu yapıyor başlangıç ve bitiş tarihi giriyoruz sonuç olarak çıkan alanda totali gösteriyor. işte bu totali alıp form1 deki metin kutusuna taşımak istiyorum.

Ekli dosyalar

Form1 deki Metin kutusunun Özellikler/Denetim kaynağına "=[Formlar] ![tablo]![Metin5]" yazarsanız.
Ancak "Tablo" formu açıkken "Form1" formunu açmanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2007
başka yolu yok mu diyelimki tablo formu kapalı olsada tablo formundaki günlük toplamı form 1 deki metin kutusuna almak istesem yine mi tablo formu ya da tablo tablosu açık olmalı?

Sn wolwaren
Tablo formunu açarken sorguya 2 adet parametre gönderip bir sonuç elde ediyor, o sonucuda Diğer Forma aktarıyorsunuz. Sizin aklınızdaki parametreleri nasıl bilip sonucu diğer forma aktaracak anlamadım. Siz ne yapmak istediğinizi tam olarak açıklarsanız, yardım edecek bir arkadaş olur herhalde.

Excel Vers. ve Dili
office 2007
sayın ömer abi

amacım basit önceki tüm sorularımı unutun :)
tablo tablosundaki satis alanını form 1 alanında günlük toplamını almak istesem
ya da ikinci bir metin kutusu ekleyip aylık toplamı nı almak istesem gün bugün ay bu ay
umarım anlatabilmişimdir :)

Excel Vers. ve Dili
office 2007
ömer abi bu çok iyi. aylık ve günlük alanları verileri göstermeden( tarih ve satis) sadece total sonucu getirebilir mi?
tekrar teşekküler

Excel Vers. ve Dili
office 2007
ömer abi ellerine sağlık bide ben şu yazılım çözsem var ya müthiş olacak :)
aklıma bi şey daha geldi 3 tane tablom olsa tablo-tablo1-tablo2 diye hepsindeki satışı günlük toplamda bir alanda aylık toplamda bir alanda gösterebilirmiyim?

Sec = "SELECT Sum(tablo.satis) AS Toplasatis FROM tablo WHERE (((Month([Tarih]))=Month(Date())) AND ((Year([Tarih]))=Year(Date())));"
sec2 = "SELECT Sum(tablo.satis) AS Toplasatis FROM tablo WHERE (((Month([Tarih]))=Month(Date())) AND ((Year([Tarih]))=Year(Date())));"
şeklinde denedim ama olmadı

Excel Vers. ve Dili
office 2007
hocam bugünün toplamı için aşağıya ne yazmalıyım
If Month(ys("tarih")) = Month(Date) And Year(ys("tarih")) = Year(Date) Then

if date = ys("tarih") then
Yukarıdaki Çoklu.zip dosyasını bu koda göre değiştirdim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2007
hocam ellerine sağlık çok teşekkür ederim.