Formül kopyalama

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-07-2024
Merhaba;
B sütununa veri yazdığımda hizasındaki C:H sütunlarına formül kopyalanıyor. Nerede hata yaptığımı çözemedim. B sütununa veri girip kaydettiğim zaman formül ilgili satıra göre kopyalıyor. Kaydetmeden formülün kopyalanmasını nasıl sağlarım.
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error Resume Next

If Target = Empty Then Exit Sub
If Target.Column = 2 Then 'hangi satırda işlem olacağı
If Target.Column = 2 And Target.Row = 1 Then Exit Sub 'formülün hangi satırda uygulanmayacağın belirtir
If Target.Column = 2 And Target.Row = 1 Then Exit Sub 'Target.Row = 1 formülsüz .nci satır sayısı

Range("C2").Copy Range("C" & Target.Row)
Range("D2").Copy Range("D" & Target.Row)
Range("E2").Copy Range("E" & Target.Row)
Range("f2").Copy Range("f" & Target.Row)
Range("g2").Copy Range("g" & Target.Row)
Range("h2").Copy Range("h" & Target.Row)

Application.CutCopyMode = False
End If
End Sub

Ekli dosyalar

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Kodların başına Application.DisplayAlerts = False sonuna da Application.DisplayAlerts = True satırlarını ekleyiniz, kaydet ekranı çıkmaz.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
21-07-2024
Merhaba; Yazdığınız kodu zaman zaman kullanıyorum. Makronun kapanmasını sağlıyor. Ancak sonradan fark ettim, çalışmamdaki sorun nedendir bilemiyorum ama her işlemden sonra Excel çalışma sayfamdaki Formül seçeneği "El ile" moduna geçiyor. Otomatik yaptığımda normal hale geliyor. Ancak işlemlerden sonra tekrar "El ile" seçeneğine geçiyor.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba, dosyanızda Application.Calculation = xlManual satırını arayınız. Bu komut hesaplama seçeneğini El ile olarak ayarlar. Bu satır ile ilgili işlemler bitince Application.Calculation = xlAutomatic satırını eklerseniz hesaplama seçeneği Otomatik olarak değişir.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
21-07-2024
Teşekkür ederim, bu benim için faydalı bilgi oldu. Bazı kodlarda zaman zaman buna benzer sorun yaşıyordum. Nereye bakacağımı görmüş oldum. İyi çalışmalar.