Formüller hakkında yardım.

Merhaba arkadaşlar,

ekteki örnek çalışmada tıkandım.

1- excel adlı dosyadaki bilgileri nasıl diğer dosyadaki farklı sayfalara atayabilirim. vlookup ile denedim ama olmadı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
yine aynı çözüm:)))

Slm.lar..
yanıt gelmediği için yazmak istedim (bu tür çözümü pek kimse kullanmıyor.ama yine de bir göz at)
bu tür tablolarda aynı veri tabanını (yazıcı çıktısı yada gözlem için) birden fazla yerde tekrarlamak mantıklı değil.bunun yerine seçeneklere bağlı süzme işlemi bana daha doğru geliyor.
tabloyu hangi veriye göre ayıracağını belirtmemişsiniz ama 2.ci tablonuzdaki sayfa adlarından bir hücredeki verilerden süzme yapacağınız anlaşıldı.
excel tablonuza ara sayfası ilave ederek I1 hücresine arama kriteri girin
Not: VBA kodları ile sorunuza daha optimal çözüm üretileceği kanatiyle vba bilen arkadaşların uygulamalarını beklemenizi tavsiye ederim.
saygılar...

VBA bilenlerden yardım

Merhaba muygun,

göndermiş olduğun örneği inceledim fakat pek işime yaramadı. Yapmak istediğim çeşitli aranjman kodlarını farklı sayfalarda oluşturmak, hesaplamalarını yapmak ve bunları daha sonra tek bir listeye eklemek.

=if(excel.xls!G1="FBE";excel.xls!A1;) yazdığım zaman istediğim alanlar geliyor. Yalnız "FBE" ye uymayanlarda 0 olarak sıralanıyor. Böyle bir durumda 0 ları kaybetmek için ne yapabilirim. Yani FBE yi bulamazsan diğer satırda arayı nasıl girebilirim ?

Teşekkürler

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba skorpion..
Yardımcı olamadığım için üzgünüm.
Ama anlıyamadığım ara sayfasında I1 hücresine arama seçeneği yazdığınızda (fbe,hbt... vs.) ilgili veriler gelmiyor mu? Eğer geliyorsa bu çözümü istediğin şekilde çoğaltabilirsin.
Bunun dışında bir çözüm (işlevlerle) bulacağınızı zannetmiyorum. Yada ben bilmiyorum. Kesin çözüm için makro yardımı isteyin (bu beni aşar).
0 ları kaybetmeye gelince verdiğim örnekte excel sayfasının I-J-K sütunlarını incelerseniz I sütunundaki boş hücreleri J-K sütununda bende kaybediyorum:)
ama nihayetinde bir satır sayısı bulup örnekteki ara sayfasındaki gibi verilere ulaşacaksın.
Sonuç olarak veri süz 'ü dene sonuç alamaz isen makro ile ilgili yardım iste
iyi çalışmalar...