formüller

"eğer" ve "yada" ikisini aynı anda kullanmak mümkünmüdür ..eğer mümknünsede bir örnek atabilirmisiniz .. tesekkürler ..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki förmülü C1 hücresine yazın. A1 hücresi "1" veya B1 hücresi "2" değerini alırsa formül sonucu "DOÐRU" yazacaktır. Aksi halde formül sonucu "YANLIÞ" olacaktır.

=EÐER(YADA(A1=1;B1=2)=DOÐRU;"DOÐRU";"YANLIÞ")

mustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-12-2024
Ustalar, affınıza sığınarak bir soruya da biz cevap verelim dedik.
Kod:
=EÐER(YADA(A1=1;B1=2;C1=3);"İşlem Tamam";"İşlem Hatalı")
YADA formülünde; eğer hücrelerdeki verilerden herhangi biri doğru ise sonuç DOÐRU, eğer hiç biri doğru değilse sonuç YANLIÞ çıkar.

NOT:Sayın leventm'in hızına yetişemedim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
NOT:Sayın leventm'in hızına yetişemedim
Sn. Mustafa haklısınız. Ama siz örnek dosyada hazırlayarak daha detaylı açıklamışsınız. Gerek Levent beye gerek diğer moderatör arkadaşlara; sizlerin soruları ile olduğu kadar cevapları ilede katılımı ancak memnuniyet verir. Bir soruya cevap hazırladı iseniz daha önce cevap verilmiş diye göndermekten de vazgeçmeyin. Farklı çözümler ve anlatımlar soruyu soran kişi için daha da faydalı olacaktır.
Teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn danersin'in cevabına tamamen katılıyorum,tüm üyelerimizin sadece soruları ile değil cevapları ilede katılımı bizim en büyük arzumuzdur. Lütfen çalışmalarınızı ve cevaplarınızı paylaşmaktan çekinmeyin.