Formülleri yeni bir çalışma kitabına kopyalamada sorun

Formülleri mevcut çalışma sayfasından yeni bir çalışma sayfasına veya kitabına kopyaladığımda kopyalamıyor. Daha ünceki kopyala yapıştır uygulamalarında 'özel yapıştır' seçeneğinde değerleri, formülleri ve benzeri gibi seçenek çıkarken şimdi ise yapıştır, bağ yapıştır gibi bir seçenek çıkmakta olup yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eski çalışma sayfasında mevcut verileri yeni çalışma kitabı içerisindeki çalışma sayfasına kopyaladığımda değerler kopyalanıyor, ancak formuller kopyalanmıyor, özel yapıştır seçeneğini işaretlediğimde (değerleri, formülleri) vb seçenek yerine, Bağ yapıştır vb türünde bir seçenek çıkmakta olup dolayısıyla değerlerle birlikte formulleri yeni çalışma kitabına kopyalayamıyorum. Yardımcı olan ve olacak arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Sayın excellium
Anlatmaya çalıştığım da bu
belirttiğiniz seçenek yerine

Ã?zel yapıştır
O Yapıştır Bit eşlem
O Bağ yapıştır

türünden ne işe yaradığını bilmediğim bir seçenek çıkmakta olup onayladığımda bilgisayar donuyor

Merhaba birde şunu deneyelim

İki kitabınıda masa üstüne aç kopyalamak istediğin sayfa sekmesinin üstünde sağtıkla orada taşı veya kopyala yı tıkla daha sonra gelen bölümde masa üstündeki kitapların ismi olan bölümde kopyalamak istediğin kitabı işaretle veya deneme yanılma ile istediğin kitabın içinede yerleştirmesini öğrenirsin

Þimdilik kolay gelsin olmadı gene buralardayım

Sayın abazya
ilginiz için teşekkür ederim.

Sayın excellium
görüntülediğiniz pencere çıkmıyor onun yerine anlatmaya çalıştığım farklı bir pencere çıkıyor.
Sanırım Araçlar, seçenekler vb sekmelerde gezinirken yanlış bir tercih işaretledim.
Eğer hangi sekmede yanlış bir tercih işaretlediğimi bulabilirsem sorunum çözülecek.
ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Sn:tanbey

Sizin kullandığınız excel versiyonunun ne olduğunu bilemiyorum ama benimki ile Sn:excellium aynı sizinki versiyon farkından dolayı olabilirmi diye düşünüyorum.Benim dediğim yöntemde sorunu çözer.

Not:Form kurallarıdaexcel versiyonunun yazılmasını ister

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=879

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn tanbey

Kopyalama ve yapıştırma işlemini yaparken her iki dosya da açık olsun. Yani hem kaynak dosyanız hem de yapıştıracağınız dosya açık olarak deneyin.

Sayın zeriqe
Aynı çalışma kitabı içerisindeki herhangi bir Çalışma sayfasına kopyalamada sorun yok, formüllerle birlikte kopyalıyor
Ancak kaynak çalışma kitabındaki Çalışma sayfasından kopyaladığım ve yeni açtığım (Kopyalama esnasında açık olan ) Kitap içerisindeki Çalışma sayfasına kopyaladığımda yukarıda bahsedilen sorun ortaya çıkıyor.

--------------------------
office 2003 Pro - Türkçe
Windows XP pro

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Hayret! Ben de Office 2003 Pro kullanıyorum, öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 12.0
o menüyü kaybetmek için 0,5 saatir aranıyorum, :alkolik:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 12.0
Sn tanbey

attığınız maildeki resmi isteğiniz üzere ekledim (2. resim),

iddia ettğiniz konuda sizi haklı buldum,

1. resmi de ben oluşturdum;

sonuç olarak; ben resim yapıştırmak isteiğimde 2. resimdeki görüntü ile karşılaştım.

sizden isteğim, kopyalamak isteğiniz alanı screenshot edip ekleyin, ya da mail atın yine, ben eklerim,

neyi koplamak istediğiniz, açılacak olan pencereyi değiştiriyor; saçtiğiniz alanda grafik veya başka bir nsne olabilir.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Kopyalamak istediğiniz formüllerin bulunduğu sayfayı, sayfayı taşı ve kopyala seçeneğinden diğer kitaba taşıyarak, oradan sayfalara kopyalamayı denerseniz olabilir. Office 2003 pro kullanıcısıyım lakin, yaşadığınız durumu, kendi lokalimde yaratamadım.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kopyalanan şey formül mü nesne mi?

Yukarıdaki ikinci resimde şöyle yazıyor;

Kaynak: Microsoft Office Excel Çalışma Sayfası Nesnesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
Sayın arkadaşlar bende aynı çalışma kitabın da 31 bir günlük sayfa açtım.
Burada oluşturduğum formülü diğer sayfaların tümüne kopyalamak istiyorum.
çünkü 31 sayfada da örneği d21 hücresi hep bir önceki sayfadan alcacağı bir değer
ile kendisindeki bir hücrenin toplam değerini yazacak...ama olmuyor. yada bilmiyorum. SELAMLAR

ertuer' Alıntı:
Sayın arkadaşlar bende aynı çalışma kitabın da 31 bir günlük sayfa açtım.
Burada oluşturduğum formülü diğer sayfaların tümüne kopyalamak istiyorum.
çünkü 31 sayfada da örneği d21 hücresi hep bir önceki sayfadan alcacağı bir değer
ile kendisindeki bir hücrenin toplam değerini yazacak...ama olmuyor. yada bilmiyorum. SELAMLAR
http://www.excel.web.tr/posting.php?mode=reply&t=9587&sid=ce3ac8936e59f1a15af26d4313d7729f

Bu soru ile bu sayfadaki sorduğun soru aynı ve cevap olarak bütün sayfalarına tek tek formülü (kopyala yapıştır yapmadan) uyguladım hiç bir yanlış değerde almadım dikkat edersen her sayfada değerler 25 er olarak katlıyor. Takılırsan burlardayım Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
sn.abazya ,
Ã?ncelikle teşekkür ediyorum,istediğim buydu.Benim bu şekilde uygulayacağım başka örnekler var ,peki bunu nasıl yapmalıyım.topluca bi
r formülü diğer sayfalara nasıl aktarabilirim.Sizi bunaltmadıysam bunu bana öğretiniz lütfen...Selamlar

bütün sayfalarına tek tek formülü (kopyala yapıştır yapmadan)
Yani sabırrrrrr. Çünkü her seferinde sayfa ismi değişiyor her bir işlemde bir önceki sayfadan işlem çağırıyorsun.

Bak şöyle söyleyeyim ben bu kadar biliyorum ve bu şekilden başka olmaz demiyorum kii excelde benim olmaz diye bildiklerimin bu sitede yapıla bildiklerini gördüm. Niye olmasın birisi çıkar bu işin kolayıda bu der

Ben her gün bu sitede bir şeyler öğreniyorum yapacak olanada şimdiden teşekkürler.