Formüllerle Veri Aktarma

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-07-2024
Merhaba,

Ekteki kitapta

Temmuz sayfasında ki bilgileri Cari günlük sayfasına aktarmak istiyorum
Cari günlük sayfasına 1.satıra veri doğrulamadan firmaları çektim, her seçtiğim firmanın tarihe göre kahvaltı,öğle,akşamın adetlerini tarihe göre aktarmak istiyorum

Yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Üstadlar bakan oldumu aceba buna?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Bu dosya bir süre sonra çalışmaz hale gelir (yada oldukça yavaşlar)
Makro çözüme yönlenmelisiniz.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Merhaba;
İyi çalışmalar.
Üstad cari bakiye sayfasında 1.satırdaki veri doğrulamadan çektiğim cariler sayfayı kaydedip exceli kapatıp açtığımda çalışmıyor sebebi ne olabilir ve makro olarak fikrinizi öğrenebilirmiyim

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Merhaba;
İyi çalışmalar.
hocam ağustos olarak değiştidiğimde çalışmıyor formüller

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Bence formüllü çözümden vazgeçin ve ekteki makro çözümü deneyin. (formülle çözüm konuyu uzatmaktan başka fayda sağlamayacak.)
Dediğim gibi sayfalar çoğaldıkça ve sayfalardaki veriler arttıkça excel çalışmaz hale gelecektir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Merhaba;
Bence formüllü çözümden vazgeçin ve ekteki makro çözümü deneyin. (formülle çözüm konuyu uzatmaktan başka fayda sağlamayacak.)
Dediğim gibi sayfalar çoğaldıkça ve sayfalardaki veriler arttıkça excel çalışmaz hale gelecektir.
İyi çalışmalar.
Teşekkür ederim üstad yarın İş yerinde bakarım elinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Merhaba;
İyi çalışmalar.
Üstad eline koluna emeğine sağlık çok saol büyük bir yükten kurtardın beni

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Merhaba;
İyi çalışmalar.
Muygun bey,
sizden birşey istesem cari bakiye kısmında sol üstte tarihleri aynı yapıp örneğin 03.7.2023-03.07.2023 o gün toplamda kaç adet yemk gitmiş onu görmemiz mümkün ama makroda değişiklik yapmak gerekiyor günleri aynı yapınca komple ay toplamını çekiyor

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
aslında tablo isteğinizi yapıyordu ama biraz daha esnettim.
CARİ GÜNLÜK sayfasında;
A1 hücresinde İlk tarih belirleyebilir yada boş bırakırsınız. (boş bırakırsanız ilk tarihe bakmaksızın)
A2 hücresinde son tarih belirleyebilir yada boş bırakırsınız. (boş bırakırsanız son tarihe bakmaksızın)
B1 hücresinde açılır listeden firma seçebilir yada boş bırakırsınız. (boş bırakırsanız firma adına bakmaksızın)
Uyan verileri sayfaya getirir.

Yine CARİ BAKİYE sayfasında;
A1 hücresinde İlk tarih belirleyebilir yada boş bırakırsınız. (boş bırakırsanız ilk tarihe bakmaksızın)
A2 hücresinde son tarih belirleyebilir yada boş bırakırsınız. (boş bırakırsanız son tarihe bakmaksızın)
Uyan verileri ay ve firma adını teke bindirerek sayfaya getirir. sayı toplamlarını alır.

Not: veri doğruluğunu kontrol etmedim. Birkaç veride doğrulamayı yapın. hata varsa belirtin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar