Formülüm error veriyor.neden?

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
benim personel prog.var.Personelimn boy ve kilo ölçüleride var.kişinin ideal kiloda veya kilo vermesi gerekir veya kilo alması gerekir diye yazdırmam lazım.formülüm şu:IIf([BOY]-[KİLO]>110;"Kilo alması gerekir";IIf([BOY]-[KİLO]<100;"Kilo vermesi gerekir";IIf([BOY]-[KİLO]<110;"İdeal kiloda";IIf([BOY]-[KİLO]>100;"İdeal kiloda")))) bu formül "error" veriyor.hata nerde ben anlamadım.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
IF'leri IIF &#351;eklinde yazman&#305;z&#305;n bir nedeni var m&#305;? Pardon, konu Acces'le ilgiliymi&#351; dikkat etmedim.

sanırım yazdığım fonksiyon işini çözer

Function boykilo(boy, kilo)
Dim bk
bk = boy - kilo
Select Case bk
Case Is > 110
boykilo = "Kilo alması gerekir"
Case Is < 100
boykilo = "Kilo vermesi gerekir"
Case Is < 110
boykilo = "İdeal kiloda"
Case Is > 100
boykilo = "İdeal kiloda"
Case Else
boykilo = ""
End Select
End Function

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Ne tür bir hata veriyor. Mantıksal bir hata mı? Bu formülü nerede kullanıyorsunuz.

İyi çalışmalar:D

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
sayın modalı

sayın modalı bu formulü kendi prg.kullanıyorum.boy ve kilo ölçüleri var.kişilerin Kkilosunun ideal mi yoksa anormal mi ona bakıyorum.standardı kilo,boy'dan (santimetre) olarak110 ile 100 arasında olması lazım.örneğin:boy:185cm kilo:85 kg bu standarttır.kilo(75 ile 85 arasında olması gerekir)az ise "kilo alması gerekir" çok ise;"kilo vermesi gerekir"

Excel Vers. ve Dili
Gerçi ben nerede kullanıyorsunuz diye sorarken başka bir şey kastediyordum. Bir de böyle deneyin:

IIf([BOY]-[KİLO]>110;"Kilo alması gerekir";IIf([BOY]-[KİLO]<100;"Kilo vermesi gerekir";"İdeal Kiloda"))

İyi çalışmalar;)

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
Sayın modalı formülünüz error veriyor.

yazmış olduğunuz bu formül IIf([BOY]-[KİLO]>110;"Kilo alması gerekir";IIf([BOY]-[KİLO]<100;"Kilo vermesi gerekir";"İdeal Kiloda")) hata veriyor.

Excel Vers. ve Dili
Sayın TURISSEMOSRUN,

Hata veriyor demek işin kolay tarafı. Ne hatası veriyor diye dünden soruyorum cevap yok.

Bu formülü kodsayfasında mı kullanıyorsunuz yoksa veri kutusunda mı onun bile cevabını alamadım.

Örnekte hata vermiyor neden acaba?

Uygulamanızı ekleyebilirmisiniz sizce mahsuru yoksa.:confused:

Son düzenleme: