FORMULDE SONRADAN OLUŞAN DEĞİŞİKLİĞİ NASIL DÜZELTEB

FORMULDE SONRADAN OLUÞAN DEÐÝÞÝKLÝÐÝ NASIL DÜZELTEB

\Esmeray\h\Documents and Settings\Soner\Desktop\yeni umut\SONER YENİ\MÜÞTERİLER\[M074.xls]OCAK 2002'!$H$64) OLAN FORMÜLÜM BİR SABAH GELDİM BU ÞEKLE GİRMİÞ
('H:\Documents and Settings\Soner\Desktop\yeni umut\SONER YENİ\MÜÞTERİLER\[M001.xls]ARALIK 2002'!$J$65)NASIL DÜZELTE BİLİRİM YARDIM PLS[/b]

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Formülün olması gereken şeklini yazmışsınız,yazdığınız şekilde, formülün bulunduğu hücreye tekrar yazın. Bu sorununuzu çözmüyormu? farklı bir şey kasdediyorsanız daha detaylı açıklama yapın lütfen.

Ã?ncelikle ilginize teşekür ediyorum

benim kurduğum basit bir sitemle ilgili sitem her müşterime bir excel dosyası ile cari kart açtım ve bunları aylara böldüm daha sonra bunuların aylık sonuçlarını tek bir sayfada toplayıp haftalık tahsilat ve senelik genel görüntü diye bir sayfa oluturdum açtığımda hepsi günceliyordu fakat bir sabah bağlantıda hata diye bir ileti verdi ben bunu tek bir formül olsa tanıtıp bitirebiliyorum sorun şuki bu sayfaya linklenmiş yaklaşak8000 adet formül var ve bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ilginize teşekür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda şunu deneyebilirsiniz. Formüllerin olduğu tüm sayfayı seçin control-F tuşlarından çıkan menüye hatalı fomülü yazın ve değiştir(replace) butonuna basın
çıkan ikinci textboxa düzgün formülü yazın, sağ alt köşede bulunan "yalnızca tam hücreleri bul" kutusunu işaretledikten sonra tamam butonuna basın. Böylece hatalı formülleriniz yeni formüllerinizde değişecektir. Ã?ncelikle hatalı formülün bulunduğu tek bir hücrede deneme yapın.

selamlar

Günaydın
önerini aynen yaptım tek formülde başarılı oldu fakat tümünü bir defada yapamıyorum tüm sayfayı seçip yeni değer kutusuna tek bir formül
girebiliyorum eşleşme yok msj geliyor . :? :?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sebebi tam olarak kestiremedim,eşleşme yok mesajı ya seçilen bölgenin gerçekten seçilemediğini yada eşleşen formül bulunamadığını gösterir. Birde daha küçük alanlar seçerek deneyiniz.

tekrar selam
galiba sizi biraz yordum fakat ben bunları küçük alanlardada denedeim başaramadım ben sorunnun neyden kaynaklandıgını tespit ettim fakat çözümü bilmiyorum sorun aranan ve yeni teğer kutularına tek bir formül girebiliyoruz faka sayfada tüm formuller işaretli sayfada daha önce dediğim gibi 8000 yakın deyişik noktadan linklenmiş formul var biz sadece birini yazı tümünü yazdığımıza çevirmeye çelışıyoerun bence sorun bu ama yinede ustat sizsiniz
ilginize teşekür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyayı zipleyip gönderin bir bakalım. Gerekli açıklamalarıda dosya içinde belirtiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn soneresmeray

göndermiş olduğunuz ekteki haftalık tahsilat takipin içi boş çıktı. formülleri göremedim. Bunu şöyle yapın doğru formülü ve hatalı formülden bir tanesinin önündeki "=" işaretini kaldırın böylece formülleri metin olarak görebilirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sanırım formüllerdeki linkler nedeniyle dosya açılmayıp hata veriyor inceleme yapamadım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
HAFTALIK TAHSİLAT Dosyası açılmıyor hata veriyor. Sanırım formüllerdeki link bağlantıları hata veriyor açılmama sebebi bu olabilir. Dosyanın sadece küçük bir alanını kopyalayıp gönderin formüllerdeki "=" işaretlerini kaldırın. Dosya açılmadığından içindekileri görme şansım olmadı.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
\Esmeray\h\Documents and Settings\Soner\Desktop\yeni umut\SONER YENİ\MÜÞTERİLER\[M074.xls]OCAK 2002'!$H$64) OLAN FORMÜLÜM BİR SABAH GELDİM BU ÞEKLE GİRMİÞ
('H:\Documents and Settings\Soner\Desktop\yeni umut\SONER YENİ\MÜÞTERİLER\[M001.xls]ARALIK 2002'!$J$65)NASIL DÜZELTE BİLİRİM YARDIM PLS[/b]
Birde şunu deneyin,değişen dosyada dosya ismi M074'ten M001'e dönüşmüş. M074 isimli dosyanızın adını M001 olarak değiştirin.

Diğer bir alternatifte formülleri daha önce tarif ettiğim şeklide control-f ile parça parça değiştirin örneğin önce $H$64 değerini $J$65 olarak değiştirin. Sonra OCAK 2002 değerini ARALIK 2002 olarak değiştirin en son olarakta M074 dosya ismini M001 olarak değiştirmeyi deneyin.

harelde çözüm bulamdık yinede teşekür ediyorum