forum kurallarına kim uyuyor?

Excel Vers. ve Dili
excel2007 türkçe
Forum kurallarını tekrar tekrar okudum ve hiçbir yerinde office2007 kullananlar cevapsız bırakılacaktır ya da office 2007 kullanıcıları foruma katılamaz gibi bir madde göremedim. Burada herkezin amacı bilgi paylaşımı ile birbirine yardım etmek olmalı. Ta en başta üyelik sürecinde kullanılan sürüm ve dili sorusuna cevap vermeme rağmen benim üzerimden diğer office 2007 kullanıcılarına cevap mahiyetinde sitem yakışıksız kaçmadı mı sizce? dosya eklememe rağmen office 2007 kullandığım bilinmesine rağmen kaaleye almadığım düşüncesi nedendir? Eğer ki bu forumun kuralları işleyecekse öncelikle sağdık kalması gerekenler yeni üyelerden çok yönetim kademesindeki yada uzman konumunda olanlar değilmidir? Eğer ki şu anda hata yapıyorsam özür dilemesini de elbette bilirim çünkü özür dilemek erdemdir!! kesinlikle ortalığı karıştırmak gibi niyetim yoktur sadece birkaç gündür içimi acıtan bi konuyu sizlere forum kurucularına danışmak istedim.
Saygılar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın _frost_,

http://www.excel.web.tr/f14/dolayl-problemi-t69723.html

#6. mesajda Ali bey'i yanlış anladınız sanrım. Excel sürümü 2003 olan kullanıcılar 2007 sürümü ile eklenen dosyaları açamamaktadır. İllede dosyanızı 2003 formatında eklemeniz gerekir diye bir kural yok tabiki. Fakat eklenen dosyaların incelenmesi vede çözümlerden 2003 sürümü kullanan üyelerin faydalanması için dosyaların 2003 formatında eklenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum. Ali Bey'in de belirtmek istediği konu buydu.

2007 sürümlü dosyalar 2003 olarakta kaydedilebilir. Sizin konuyu yanlış anlamanızın nedeni bu ayrıntıdan kaynaklandı sanırım..

Kaydetme şekli;

Açık olan 2007 excel dosyasını Farklı Kaydet menüsünden 2003 formatında kaydedebilirsiniz..

Saygılar,

Ömer

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Muhtemelen; Ali bey’in size yaptığı uyarıdan bahsetmektesiniz.

Öncelikle yanlış düşündüğünüzü altını çizerek belirteyim.

Halen daha; ben de dahil olmak üzere Office 2007 kullanmayanlar çoğunlukta .. Bu da bir kişisel tercihtir.

Eğer örnek dosyanızı xlsx uzantısı ile buraya eklerseniz, ben ve benim gibiler açamaz (Ayrıca bir converter indirmek zorundayız) Dosyayı açamayınca da, her ne kadar yardım etmek istesek de, bunun mümkünatı olmaz.

Dolayısıyla ve çoğunlukla, dosyayı xls formatında eklemeleri için üyelerimizi uyarırız. Sağolsun; çoğu da bunu yapar ve hemen gönderir.

Siz; eğer 2007 kullanıyorsanız, “Farklı Kaydet” komutu ile bunu kolaylıkla 2003 (xls) formatına çevirebilir ve foruma ekleyebilirsiniz.

Bunu yapmazsanız nolur? Hem 2007 kullanan, hem de derdinize çare olacak yetkinlikte birinin karşınıza çıkmasını beklemek zorunda kalırsınız. Bu süreç de can sıkıcı olabilir ve size böyle bir mesaj yazdırabilir.

Bu açıklamadan sonra, hafifçe sitem kokan mesajınızı farklı bir gözle tekrar okumanızı öneririm …

Sevgiler

Ferhat ...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Mesela bende ofis2003 var.2007 formatında olan dosyalara bakamıyorum.Bazen 2007 formatında dosya yollayan arkadaşlara dosyanızı 2003 formatında yollayınız diye uyarıyorum.İstersem bu uyarıyı vermem geçip giderim.

Excel Vers. ve Dili
excel2007 türkçe
ben de ilginize teşekkür eder hatamı gösterdiğiniz için ayrıca şükranlarımı iletir hepinize başarılar diler ve tekrar tekar özür dilerim. Herkese saygılar sevgiler..

Excel Vers. ve Dili
Evde 2003 TR / İşte 2003 TR
Merhaba ,
" FileFormatConverters "

2003 ün 2007 ye uyumluluk paketi.Ben bunu kullanıyorum ve 2007 olan dosyaları rahatlıkla açıyorum.Salt okunur olarak açıyorum ve içindeki veriyi 2003 dosyasına kopyalıyorum.bilgilerinize.