Fotografli rapor alma ve formda fotograf gösterme

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Sayın @modalı,
Burada yaptığınız yardımlardan ve verdiğiniz örneklerden bu güne kadar çok şey öğrendim. Bu nedenle size çok teşekkür ediyorum. Ancak, oluşturduğum veri tabanında bir konuda takıldım. Bana bu konuda yardım edebilirseniz çok sevineceğim:

Bir envanter listesi tutuyorum. İstiyorum ki, hem formda hem de raporda ilgili kayıda ait fotograf da görünsün. Bunu bir yere kadar başardım. Şu anki kod raporda ve formda fotoğraf gösterebiliyor:
- Envanter No ile aynı ad verilmiş olan fotoğrafı 'kucuk' adlı klasörden çağırıyor ve form ile raporda görüntülüyor.
- 'buyuk' adlı klasörde aynı kaydın, varsa ikinci ve üçüncü fotoğrafları duruyor. Bunların adları ise 'Envanter No'-a.jpg, *-b.jpg şeklinde. Sadece formda fotoğrafın altındaki ileri geri tuşlarıyla görüntülenmekteler.

Sizden istediğim konu ise şu:

1 .Şu anki kod, sadece 000.000 kalıbındaki envanter numarasına sahip kayıtlarda çalışıyor. Bir de yüzlerce kayıttan oluşan listemde standart dışı envanter numarası almış olan kayıtlar var. Örneğin 99.5.972 veya 192.2.45 veya 9.8.459 veya 974.1.1 gibi. Kod bu tür envanter numarası alan kayıtlarda fotoğrafı getirmiyor. Bu konuda kodda değişiklik yapılabilir mi?

2. Raporu sorgudan oluşturuyorum. Sorguda bir parametre uygulatıyorum. Örneğin sadece Ali'ye ait olar gibi. Ancak ben istiyorum ki, raporu çalıştırdığımda bana bir pencerede parametre girmemi istesin ve raporda görmek istediğim envanter numaralarını (örneğin 10 adet) topluca gireyim ve sadece onları raporlasın. Bunu, parametre olarak envanter numarasını tek tek girerek yaptırabildim fakat parametre olarak toplu giriş yaptıramadım.

Aşağıya örnek dosyayı ekledim.

Şimdiden teşekkürler...