Geçen süreye bağlı olarak artan veri

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003 Türkçe ve İngilizce
Merhaba arkadaşlar, bir proje üzerinde çalışırken alakasız bir şekilde aklıma bir soru takıldı. İnternette biraz araştırdım ama bişey çıkaramadım.

Access'de geçen süreye bağlı olarak artan bir sayısal veri yapabilirmiyiz. Mesela hani bazı yerlerde ışıklı panolar olur orda yazar zaman geçtikçe artan dünya nüfusu diye. Her 3 saniyede bir sayı 1 artar, veya azalan ağaç miktarı, her 30 saniyede bir sayı 2 azalır gibi.

Örnek veritabanı koymak isterdim ama nasıl bir tablo sorgu yaparım bilemedim.

Birde ricam hazır yapılmış değilde nasıl yapılır mantığı nasıl kurulur şeklinde cevaplarsanız çok sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Veysi Emrah,

Herhangi bir tablo veya sorguya ihtiyacınız yok.

Uygulamanın devamlı çalışmadığını varsayarsak, bir başlangıç tarihiniz ve bir de başlangıç sayınız olacak. Bunlar sabit sayı olarak bir modüle kaydedilecek. Sayıyı gösteren form her açıldığında açılış tarihi ile sabit tarih arasındaki fark alınacak o arada ne kadar artma olduysa hesaplanacak ve ilk sayıya eklenecek, bu sayı form üstünde bir metin kutusu veya bir etikette gösterilecek. Formun açık kaldığı sürece bu sayı istediğiniz ve ayarladığınız periyotta artacak.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003 Türkçe ve İngilizce
Teşekkür ederim, modül olayına pek girmemiştim. Sanırım artık zamanı geldi.

Excel Vers. ve Dili
2003
sabit bir başlangıç tarihi ve saaatini belirledikten sonra geçen zaman içindeki artış veya azalışı da tarih/zaman farkını bularak yapabilirsiniz