geçersiz işlem

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
birkaç dosya açıkken yeni bir dosya açmaya kalktığımda (genellikle dosyaları masaüstüne kısayollar şeklinde oluşturdum, onlara çift tıklayarak açıyorum) excel geçersiz bir işlem yürütüp daha sonra benim isteğime bağlı olarak dosyaları kurtaryor. Bu durum benim daha önce kullandığım excel sürümlerinde olmuyordu. bu benim kullandığım excelin bir hatası mı ? yoksa bilgisayardan mı kaynaklanıyor. Yani bu excelin bir hatası olabilir mi? Bu versiyon excel kulananlar şikayet ediyorlar mı ? Daha üst versiyon excel kurayım mı ? Bu versiyonda yapılmış excel dosyaları daha alt versiyonlarda çalışır mı ? :hey:

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Muhtemelen SEÇENEKLER ayarında olabilir. Araçlar > Seçenekler > Kaydet > "Otomatik Kurtarmayı Devre Dışı Bırak" kutucuğunu boşaltın. Bir deneyin.

Bi sorum olacak burda yeni üyeyim exel e paralo koydum ama unuttum paraloyu nasıl açacam ben dosyayı bilginzi varsa teşekkur edrim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
Sayın Seyit Tiken, gerçi denemeden soruyorum ama o seçeneği devredışı bırakırsam bu sefer bir hata halinde hiç kurtarmaz bu da benim kaydetmediğim bilgilerin tamamıyla kaybolmasına sebep olmaz mı ?

Aynı zamanda bugün bazı dosyalar açıkken yeni bir dosya açtığımda excel tamamıyla kapandı ve kurtarmadı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
fikirleriniz benim için değerlidir. :düsün:

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Dosya > Yeni. Şeklinde deneyin. Virüs bulaşmış olabilir. Sizin için zor değilse, öncekini kaldırıp yeniden bir kurun.

office programını kaldırıp tekrar kurun.
dosyalarınıza bir zarar gelmez