Gelir Vergisi Hesaplama

ckarabacak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-07-2026
İyi Akşamlar Arkadaşlar

Ekli dosyada görüldüğü gibi yeni sisteme göre gelir vergisi hesaplama yapmak istiyorum. Forumdan çeşitli örneklerden formül denemesi yaptım ancak istediğim sonucu alamadım.

Gelir vergisi matrahı aylar itibariyle devirli olması ve kişi sayısına göre (aynı zamanda gün) nedeniyle sıkıntı yaşanıyor sanırım. mevcut gelir vergisi hesaplama formülünde de görüldüğü gibi aylar itibariyle kişi sayısına (gün) göre de değişiklik göstermesi nedeniyle farklı bir mantık içinde olması gerekiyor. Benim fazla anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum. Ustatlar mevcut formülü değerlendirerek ve çözüm bulacağımıza inanıyorum.

Yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

ckarabacak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
10-07-2026
Arkadaşlar Tekrar Merhaba

Dün göndermiş olduğum konu üzerinde bana dönüş olmadığından dosyanın ve istenen sonucun anlatımının biraz karmaşık olduğunu düşünerek dosyayı düzenleyerek ekte tekrar gönderiyorum

Gelir vergisi sütunundaki formülü yeni bordro hesaplama mantığına göre vergi tutarını hesaplamak istemiştim ve de bu hesaplamayı günler üzerinden yapılmasını talep etmiştim. almak istediğim tutarlar alttaki istenen çizelgede belirtilmiştir. gelir vergisi sütunundaki mevcut formül üzerinde revize yapılarak sonuç alınması sonraki aylar için geçerli olacaktır.

yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

ckarabacak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
10-07-2026
Arkadaşlar Tekrar Merhaba

Daha önce talep etmiş olduğum yeni sisteme göre gelir vergisi hesaplamasında yardım alamadım. Bende kendi çabamla bir şeyler yaparak istediğim sonucu aldım.

Ancak halletmem gereken bir işlem daha var bu konuda yardım edersiniz diye düşünüyorum

Gelir vergisi tutarını 1 kişi üzerinden hesaplama tamam ancak kişi sayısını 2 ye çıkardığımda doğru sonuç alamıyorum.

Ayrıca gelir vergisi formülü biraz uzun olduğundan bilgisayarı kasıyor yavaşlama oluyor. Mevcut Formülü kısa bir şekilde veya Topla.çarpım formülü ile kısalma imkanı varmı ? Makinayı kasmayacak şekilde

Yardımlarınızı rica ederim. Şimdiden Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar