Gelişmiş Bağlı Tablo Sihirbazı

Excel Vers. ve Dili
Access 2019

Merhaba değerli arkadaşlar..

Access ile hazırladığımız uygulamalarımızda verilerimizi (tablolarımızı) Veritabanı Bölücü seçeneğini kullanarak ayrı bir dosyada tutarak, arayüz olarak kullandığımız dosyamızın bozulması durumunda verilerimizi güvence altına almış oluruz..

Bu şekilde hazırlanmış uygulamalarımızı başka bilgisayarlarda kullanmamız gerektiği zamanlarda projemizi açtığımız her seferde, dosyalar aynı klasörde bulunmuş olsa bile bağlı tablo linkleri değiştiğinden elle tekrardan Bağlı Tablo Yöneticisi ile linkleri tazelememiz gerekiyor..

Bu durumu düşünerek Access dostları için ekteki uygulamayı geliştirdim..
Benzerleri gibi bi dünya api kullanmadım tabii.. Gayet basit bir sistemle tablo linklerimiz güncelleniyor..

Çalışmalarınızda kullanmak için FrmBagliTabloYonetimi isimli formu uygulamanızın içine çekip başlangıç formu yapmanız ve bu formun kod sayfasında göreceğiniz ilgili kısma kontrol sonrasında açılacak olan kendi başlangıç formunuzun ismini yazmanız yeterli olacaktır..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba;

Taruz hocam çok teşekkürederim. Elinize sağlık.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Merhaba Sayın Taruz;

Elinize ve emeğinize sağlık. Günlerdir bu konuyla boğuşuyordum ki ! Yine noktayı koymuşunuz. Resmen beni ipten aldınız.:) Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar!

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Taruz;

Günaydın..

Emek ve paylaşımınız için teşekkürler.. Her zaman çok farklısınız..

Sevgi ve saygılar..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Taruz KArdeş, emeğine sağlık, teşekkür ederim.