Gidilecek yer ismi yazdığımda Yanındaki hücre de ücret alanına otomatik Fiyat çıksın istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Exel 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-04-2023
Merhabalar Exeli yeni öğrenmeye başladım.
İş Gereği yapmam gereken işlemler oluyor exelde ama tam olarak bilmiyorum. Google da Sorunumu tam olarak yazıp ta çözüm bulamadım yada ben anlamayadım.
Bu konu Hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Antalya hava alanından müşterileri gidecekleri yere transferinde liste tutuyoruz. Mesele 1. terminalden alınıp Belek e gittiğinde Airporttu Alanına belek yazdığımda yandaki ücret hücresine fiyatı otomatik gelsin istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz
Şimdiden çok teşekkürler

Ekli dosyalar

gy121

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 Türkçe 64 Bit
05-04-2025
İnceleyiniz.

DÜŞEYARA fonksiyonu kullanılmıştır.
Hocam ara fonksiyonunda hiç sonuç alamadım. =ARA([@[Airport To]];R3:S20) 750₺ sonucu neden çıkıyor. Veya =ARA([@[Airport To]];R3:S20;S3:S20) 750₺ çıkıyor

Birde öğrenmek için soruyorum formüllerdeki @ işaretinin anlamını. Formülde ne özelliği oluyor. Ara ara görüyorum

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
ARA fonksiyonunu kullanabilmeniz için fiyat listesinin alfabetik sıralı olması gerekir.

gy121

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 Türkçe 64 Bit
05-04-2025
ARA fonksiyonunu kullanabilmeniz için fiyat listesinin alfabetik sıralı olması gerekir.
Birde öğrenmek için soruyorum formüllerdeki @ işaretinin anlamını. Formülde ne özelliği oluyor. Ara ara görüyorum forumda

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Tablo olarak biçimlendirilmiş alanlarda işlem yapılınca çıkan bir semboldür.

Linkte üzerine değinilmiş.