gizli parantez

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Karşılaştığım bazı formüllerde gizli parantez var. {=formül } F2 ile içine girildiğinde parantez kayboluyor ve Enter yapılırsa formül verdiği değer bozuluyor. Bu gizli parantez nasıl yapılıyor ve neden beni aydınlatırsanız memnun olurum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Karşılaştığım bazı formüllerde gizli parantez var. {=formül } F2 ile içine girildiğinde parantez kayboluyor ve Enter yapılırsa formül verdiği değer bozuluyor. Bu gizli parantez nasıl yapılıyor ve neden beni aydınlatırsanız memnun olurum.

Bu dizi formülü içindir. Formül çubuğunda direk iken entere basmadan CRTL+SHIFT+ENTER tuşlarına birlikte basınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Ali bey sizin örneğinizde de görmüştüm dizi formülü açıkloamanızı biraz açabilirmisiniz. Örnekle kısa bir örnek verirseniz memnun olurum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn Rido,Excel yardımda dizi diye aratırsanız ayrıntılı açıklama bulabilirsiniz.

Bir dizi formülü çok sayıda hesaplama yapabilir ve sonra tek bir sonuç veya çok sayıda sonuç verebilir. Dizi formülleri, dizi bağımsız değişkenleri olarak bilinen iki veya daha fazla değer kümesi üzerinde işlem yapar. Her bir dizi bağımsız değişkeninin aynı sayıda satırı ve sütunu olması gerekir. Formülü girmek için CTRL+ÜST KARAKTER(SHIFT)+ENTER tuşlarına basmadığınız sürece, dizi formüllerini, diğer formülleri oluşturduğunuz biçimde oluşturursunuz.
Her sabit değeri çalışma sayfasındaki ayrı bir hücreye girmek istemediğiniz zaman, dizi sabitleri başvuruların yerine kullanılabilir.
Yerleşik fonksiyonların bazıları dizi formülleridir ve doğru sonuçların alınması için diziler halinde girilmeleri gerekir.
Excel yardımdan alınmıştır.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Teşekkür ederim