Gözat butonu ile Filitreleme Yapıp Değeri Forma Yazdırma

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar merhaba;

Sizler için çok kolay olacağını umut ederek yazıyorum;
Bir form oluşturdum ve bu form içine gözatma butonları koydum. Açılan formda filitreleme yapıyorum seçtiğim değere çift tıklayınca ana formdaki yerine yazılmasını istiyorum baya bir yol katettim, fakat bu çift tıklama kodunda takıldım. Örneğimi incelerseniz zaten anlayacaksınız yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• 33.4 KB Görüntüleme: 39
Excel Vers. ve Dili
2003
Sn maliyer35,

örnek ek'te dir,

Ekli dosyalar

• 44.6 KB Görüntüleme: 89

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
merhaba;
helpdeskfilitreleme adında bir form oluşturdum ve load olayına formfilitrelemesi yazdım. form filitre butonu ve filitre çözme butonu ekledim; buraya kadar herşey normal. ancak form filitresindeyken filitre çözme butonu çalışmıyor ve aktif değil. örneğim ekte. iyi çalışmlmar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar dün gönderdiğim dosyada hata olduğunu yeni farkettim kusura bakmayın. yeni dosyayı ekledim.
"helpdeskfilitre" formunun içinde iki adet buton var. biri form filitresini uyguluyor bunda problemem yok. ikincisi ise form filitresini uygulayıp seçimlerimi yaptıktan sonra "filitreyi uygula butonu" aktif olmuyor ve çalışmıyor problem bu umarım zor değildir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Butonlar, filtreyi uyguladıktan sonra aktif hale geliyor. Sıkıntı görünmüyor.. Form, filtreyi tamamlamadan filtre modunu bırakmaz. Siz buna takıldınız sanırım..

Excel Vers. ve Dili
2003
evet problemim bu. form üzerindeki butonlardan bir tanesinin form filitresini oluştumasını, ki bunda problem yok. diğerininde form filitresindeyken aktif olması gerekiyor ki aradığım kaydı bulabileyim problemim bu.
aslında bu accessin kendine ait butonu ile yapılabiliyor ben bunu ayrı bir buton ile yapmak istedim. sorunumu hallederseniz çok memnun olacağım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Yukarıda demek istediğim filtreyi tamamlamanız gerektiğiydi. Düğmeye bastıktan sonra form filtre moduna geçiyor, filtreyi tamamlamak için forma ters tıklayın göreceksiniz.. Ben mi yanlış anlıyorum sorunuzu acaba??

Excel Vers. ve Dili
2003
sizi yordum biraz ama, aslında aynı şeyi söylüyoruz. bende
"filitreyi tamamla" butonu yapmak istiyorum. form filitresindeyken ters tıklandığında "filitre tamamlamayı" buton yardımı ile yapmak istiyorum böyle birşey mümkün mü? çünkü form filitresindeyken butonlar aktif olmuyor.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Form filtre modundayken bunu yapamazsınız. Ben size komutları farklı bir fomdan gönderen bir düzenek hazırladım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkür ederim problemim çözüldü.