Grafiğin belli noktalarının eğimi..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır uğraşmama rağmen bir türlü çözüm bulamadığım bir sorunum hakkında sizlerden yardım istiyorum. Çizdirdiğim bir basit grafikte istediğim belli noktalarda eğim bulmak istiyorum. Mesela hız-zaman grafiğinde 1. ve 2. saniyelerdeki eğim gibi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
aradan bir hafta geçmesine rağmen hiç cevap yazılmamış, acaba yardımcı olacak birileri var mı?

Excel Vers. ve Dili
2000,2003,2007
Merhaba,

Sorunuzu örnek bir dosya ile desteklerseniz cevap almanız daha hızlı olacaktır.

E.ALAN

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Çok basit bir konum-zaman grafiği çizdim, bildiğiniz gibi konum-zaman grafiğinin eğimi bize hızı verir. Bu sayede 5. ve 9. saniyelerdeki hız nedir? Yani grafiğe 5. ve 9. saniyeler için teğet çizgi çizeceğiz.

Ekli dosyalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Eğer önemli olan sadece eğimi bulmak (teğet çizgisini çizmek değilse) alternatif olarak, ekli dosyayı da inceleyebilirsiniz.

Sadece, kırmızı font rengindeki hücreye ilgili zaman değerini girin.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Arkadaşlar her ikinizin de yaptığı açıklamalar gerçekten de harika. Gelecek çalışmalarımda sizin verdiğiniz değerli bilgileri kullanacağım. Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
excel
Çok basit bir konum-zaman grafiği çizdim, bildiğiniz gibi konum-zaman grafiğinin eğimi bize hızı verir. Bu sayede 5. ve 9. saniyelerdeki hız nedir? Yani grafiğe 5. ve 9. saniyeler için teğet çizgi çizeceğiz.
daha önce yazmıs oldugum sorum icin örnek oldugundan buradan alıntı yapmak istedim. arkadasımızın daha önce eklediği grafikteki gibi teğet çizme işlemini nasıl yapabiliriz?
yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim. tesekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
daha önce yazmıs oldugum sorum icin örnek oldugundan buradan alıntı yapmak istedim. arkadasımızın daha önce eklediği grafikteki gibi teğet çizme işlemini nasıl yapabiliriz?
yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim. tesekkürler
anlaşılan kimse nasıl Teğet çizileceğini bilmiyor... boşbakana mı sorsak ne.. o iyi anlıyor :biggrin:

Excel Vers. ve Dili
exel 2013 türkçe
teşekkürler