Grafikte degerler formüllü alandan alındıgında

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Eng.
Merhaba arkadaşlar, 25 adet alana ait hava degerleri bir excel sayfasında. Ancak ben tek bir grafikte seçtigim alanı görmek istiyorum . bunu bir şekilde başardım. Grafige yansıyacak degerler formül yolu ile (index) alındıgından henüz bilgi girişi yapılmamış bölgelerden gelen sonuç sıfır olarak yansıdıgı için grafikte istenilen görüntü alınamıyor. Ekteki dosyada olması gereken grafik ve sorunlu olan grafik bulunmakta. Bu konu ile çok uzun zamandır ugraşıyorum ama pek başarılı olamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bu arada sitenizi oglumdan ögrendim. Excel hastası oldugumu bildigi için aramış ve senlik bir site buldum diye geldi. İlk günden beri tek işim sitenizi incelemek oldu. Gerçekten çok başarılı bir okadarda faydalı bir site. Bütün emegi geçenlere teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Makro ile yapılmış ekteki örneği inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Eng.
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim, bir ara işyerinden ilgili dosyayı göndermem sorunumu daha rahat anlaşılır hale getirecektir. Makroyu tercih etmeyişim yayınladıgım kişilerin fazla excel bilgisi olmaması, kullanımda zorluk çekmeleri. Formül ile sorunu halletmenin yolunu bulabilsek çok kullanışlı bir dosya olacak.
Tekrar herşey için teşekkürler

G

Guest

Misafir
Grafikte boş yerlerin gözükmemesini istiyorsanız boş olan hücrelere 0 değerini girdiğinizde grafikte de sıfıra düşecektir.