Grafikte yüzdelerin bir kısmını nasıl ortadan kaldırırzız?

Excel Vers. ve Dili
2007
Yüzde ifadelerin yer aldığı bir grafik yaptım ve bu yüzdelerin bir kısmının grafikte gözükmesini istemiyorum. Daha da açıkcası 35 data var ve bunlardan 6 tanesi %90 geri kalanlar %10.. Benim derdim excelin bu 29 datayı otomatikman "Diğerleri" başlığı altında grafikte göstermesi.. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim..

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ek bir tablo yapın. Ve burada %90'a kadar olanları ile %10'luk bölümleri de Diğerleri altında toplayın. Sonra da bu tablonun grafiğini yapın.

.

Excel Vers. ve Dili
2007
hocam teşekkürler.. ancak bir bu bir sıkıntı yaratacak, ben özet tablo çıkarttığım ve verileri her defasında güncellediğimde o zaman yine her defasında tekrar bir tablo yapıp onun grafiğini çizmem gerekiyor ki bu da pek pratik bir çözüm değil.. Başka bir öneriniz daha var mı?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
hocam teşekkürler.. ancak bir bu bir sıkıntı yaratacak, ben özet tablo çıkarttığım ve verileri her defasında güncellediğimde o zaman yine her defasında tekrar bir tablo yapıp onun grafiğini çizmem gerekiyor ki bu da pek pratik bir çözüm değil.. Başka bir öneriniz daha var mı?
Var. :mrgreen: Bir örnek dosya ekleyin bakalım.:biggrin:

Excel Vers. ve Dili
2007
hocam öncelikle çok özür dilerim geç cevap verdiğim için. ekte hazırlamak istediğim grafikle alakalı bir örnek bulabilirsiniz. Amacım oradaki ekstra harcamalardan kimin ne kadar pay aldığını grafik üzerinde göstermek. Bu liste uzayıp gidiyor ama pastadan asıl pay alanlar 4 5 kişi, çok ufak pay alanları "diğerleri" başlığı altına otomatikman almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar