grupla (say) ve sayfa alt toplam (gruplayarak)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
ekteki örnek dosyada iki konu var dostlar;

1- Formda, belge cinsi nev'i girildiğinde ki bu cinsler (10) adettir.
seçilen belgeden kaç tane girilmiş ise bu kayıtta dahil sayacak ve Belge No'ya
otomatik olarak kaçıncı belge olduğunu yazacak. Yani belge cinsi ve Nev'ini gruplayıp sayacak ve girdiğimiz belge kaçıncı belge ise bunu belge no'ya yazacak.

2- Raporda altta bahsettiğim 10 adet belge cinsi var ayrı ayrı renklendirilmiş vaziyette, burada ise; aynı şekilde raporda yani üstte mesela KRŞ/B 'den kaç tane girilmiş ise sayacak ve buradaki KRŞ/B= kısmına toplamını yazacak.

şimdiden ilginize teşekkür ederim

kolay gelsin:)

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Sadece rapor kısmına baktım ( kolay kısmı) ;)

Her nev'i için bir metin kutusu koyup yanına ve denetim kaynağına alttaki kodu yazarsanız olur..

Kod:
=DCount("[Belge Cinsi Nev'i]";"[Kaynak]";"[Belge cinsi Nev'i] = '" & "[COLOR="Red"]G.G/B[/COLOR]" & "'")
Her "nevi" için ayrı ayrı yapacaksınız tabii bu kodu..

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın beab05, aslında olmuş gibi ancak; her sayfayı sayfa altına toplamalı
bu kodla tüm kaytıları topluyor yani sayfa toplamı almalı rapor alt toplamı değil

kodu tekrar incelerseniz sevinirim.

iyi çalışmalar:)

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
İncelerim, siz istediğiniz bölümü rapor alt bölümüne koymuşsunuz?? Dolayısıyla oraya uyarladım ;) Ayrıca çok ta dikkat etmemişim haklısınız...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın modalı, renklendirmeyi daha önce yapmış olduğunuz bir uygulamadan yola çıkarak yaptım teşekkür ederim bu kısımla ilgili tekrardan,

birde siz bakın şu dosyaya belge no otomatik olarak nasıl verilir ben bir uygulama geliştirdim ancak sağlıklı çalışmadı....
buraya ekliycem akşama sanırım

iyi günler:)

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba tekrar;
Bu sefer de belge no'yu belge cinsine göre otomatik artan yapmaya el attım, rapor işine kolay demiştim ama daha zor ve keyifsiz geldi açıkçası ;) Siz bir bakın çok fazla test yapamadım, lakin oldu gibi geldi bana... [Rapora hiç dokunmadım (Daha önce dokunduğum gibi sadece)]

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2002
ellerine sağlık bende altform ekleme sorgu ile falan yapmıştım bu daha iyi sanırım otomatik belge no için yani
ancak, sayfa alt toplamlarını gruplatmak ve saydırmak konusu yine size kaldı sayın beab05, çünkü fonksiyonlardan anlayan sizsiniz:)

teşekkürler sonuçlandırılması dileğiyle iyi geceler :)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın beab05 yokmu bir çözüm sayfa alttoplamla ilgili başlattınız bir kod arkasını isterim valla ...
rapor altında sorun yok ancak sayfa alttoplamını almalı katogoriye göre yani
lütfün bir daha bakın bu konuya ben uğraştım ancak sql den anlamam kaldı öylece

tsk iyi çalışmalar:)

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
İnanın hiç vaktim yok fırsat bulduğumda ilgileneceğim. Umarım diğer arkadaşlar benden önce halleder...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
yinede sağol sayın beab05,

başka sayfa alttoplamı yapabilecek kodu bilen yok mu?

iyi akşamlar:)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın karaayhan,

Bu sorunu miatli evrak uygulamanızda çözmüştük diye hatırlıyorum.

Raporunuzdaki rapor alt bilgisindeki tüm nesnelerinizi sayfa alt bilgisi alanına taşıyın. Her sayfa için ayrı toplam alacağınıza göre de (incelemedim) kodların en başında alan toplamlarının değişkenini sıfırlamanız gerekiyor. eğer öyle bir kod varsa bırakın.

iyi çalışmalar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;

Ancak bu saatte bakabildim, öncelikle şunu söylemeliyim ki neden artan sayı olmasını istediğiniz belge no alanını "metin" yaptınız!? Bu yüzden çok zaman kaybettim, belge no "10" rakamını geçemiyordu ve metin olduğunu farketmemiştim. Herneyse sanırım bu sefer sorunuz yarım kalmadı, ben sadece ilk üç "belge cinsi nev'i" için uyarladım raporu. Belge no olayını da fixledim. Siz gerisini yaparsınız sanırım..

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın modalı, bahsettiğiniz posta pulu sarf programıydı galiba ama ondan alamadım örnek buraya uygulamak için aslında benziyordu ancak belkide ben uyarlamayadım yine de ilginiz için sağolun,

sayın beab05, "fevkaladenin fevkindesiniz" ellirinize sağlık olay budur yani...

herkese tekeşkkürler iyi çalışmalar :)