Güncel Tarih Hk.

Arkadaşlar forum ve İnternette araştırdım bulamadım.
Forum da varsayılan değer "DAte()" olarak belirtiğim güncel tarih kısmı, raporlara baktığım zaman
ogünün tarihi ile kalıyor, forumda yazdığımız varsayılan değer kendisini sürekli yenilemezmi eski kayıtlarda, aldığım raporlarda varsayılan değer girilmişse güncellemesini istiyorum.
Bunun için başka bir yol mu izleniyor.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn se6liva;
Form üzerindeki güncel tarih alanınız kayıt kaynağını bir tablodan almıyorsa, örneğin 3 gün önce yazılmış bir kayıt bugün görüntülense varsayılan değeri Date() olduğu için bugünü gösterir.
Sözün özü tablonuzda bir güncel tarih alanınız bulunmalıdır.
Bir de form başka forum başkadır.
Saygılar, iyi çalışmalar.

Güncel tarih değeri başka bir tablodan almıyor, varsayılan değer Date() olduğu halde bugünde görüntülesem, kayıt yaptığım tarih görüntüleniyor, tekrar kontrol edeceğim, Forum yanlışlıkla yazılmış Kusura bakmayın

Tekrar Kontrol ettim ,
Çıkış Tarihi =date() olarak görünüyor.
17.01.2007 Tarihinde yaptığım kayıt, bugün raporladığımda hala 17.01.2007 Olarak görünüyor.

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Sayın se6liva;

Sanıyorum sorun, tarihi doğrudan tablodaki alandan almanızdan kaynaklanıyor. Zira tablolarda varsayılan değer olarak =Date() yazdığınız zaman, kaydı ne zaman yaptıysanız o günün tarihini verir ve öylece kalır. Bunu çözmenin birkaç yolu var raporlarda. Birincisi, sorguyla yapabilirsiniz. Veya daha iyisi, formdan rapor aldığınız zaman, varsayılan değeri atadığınız tarih alanının özelliklerinden veri sekmesini tıklayıp, denetim kaynağından alanı silip =Date() yazın. Raporda artık sürekli hangi gündeyseniz o günün tarihi çıkacaktır.

Olmazsa, eğer örnek ekleme imkanınız olursa, mutlaka yardımcı olacak bir arkadaş bulunacaktır.

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 (Eng. )
date yerine now() kullansanıza kesin çözüm....

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
form yada rapor farketmez ilişkisiz bir metin kutusu ekleyin ve varsayılan değerini =Date() yapın yada direkt metin kutusuna bunu formül olarak yazın =Date()'yi yani bir alana bağlamayın olayı kayıt kaynağı olarak bir yere bağlı olmasın ok..

iyi çalışmalar:)

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, Kimse cevaplamadı diye bir kaç gündür bakmıyordum.
Cevaplar konusunda doğrusu kafam Karıştı.Açıklamalarıma istinaden tekrar ederseniz sevinirim.
Personel çalışma günlerine ait bir tablo var ve İşe giriş ve Çıkış tarihini belirten 2 değerimiz var.
İşe giriş tarihi, personelin işe girdiği tarih.
İşten çıkış tarihi , çıkış varsa o günün tarihi yoksa, bugüne ait güncel tarih olmasını istiyorum.
Güncel tarihi sanırım bahsettiğiniz gibi tablodan alıyor.

Güncel tarih

Ekli örnektede görüldüğü üzere Tabloda işten çıkış tarihi =date() olduğu halde
veri kayıt yapıldığı tarihte kalıyor.Bunun Sürekli güncel tarih olmasını sağlamak istiyorum.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tablodaki tüm personelin çıkış tarihlerini güncel tutmak bence sonrasında sıkıntı yaratır. Şöyle ki; çıkışını bir ay önce verdiğimiz personel, sizin bu dediğinizi yaparsak bugün çıkmış gözükür.

Önerim..

Tablodan çıkış tarihi alanının varsayılan değerini silin.

Çıkışları yapacağınız bir form hazırlayıp çıkışları oradan verin. Çıkış tarihi metin kutusu varsayılanını Date() yapmayı unutmayın.

İlla diğer türlü dersenizde güncelleştirme sorgusu yapmak çözüm olur..

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Sayın se6liva;

Aslında ben de Sayın Taruz'un görüşlerine katılıyorum. Ama anladığım kadarıyla siz işten çıkış tarihini (gerçek tarihi) tabloda tutmak ancak rapor alacağınız zaman o günün tarihini almak istiyorsunuz. Bir örnek ekledim. Belki işinize yarar. Rapordaki "İşten Çıkış Tarihi" alanının özelliklerine girip, Veri sekmesinden Denetim Kaynağındaki "İşten Çıkış Tarihi" yerine =Date() yazdım. Bu durumda rapor, hep bulunduğunuz günün tarihini verecek ama gerçek işten çıkış tarihi de tabloya kayıt ettiğiniz zamanki gibi kalacak... Umarım işinize yarar...

Saygılarımla...

Sn Taruz ve Gitarisyen cevaplarınız için teşekkür ederim.
Sanırım ben tablo mantığı konusunda yanlış düşünüyorum.Tabloda giriş ve çıkış tarihlerini yazdığımda, çıkan personelin fiili çıkış tarihini, devam ediyorsada =date() güncel tarihin devam edeceğini düşünmüştüm.Ne zamanki personel çıktı, o personlin kaydını bulup, tarihi çıkış tarihi ile düzeltmeyi düşünmüştüm.
Anladığım kadarı ile Çıkış tarihleri için ayrı bir tablo daha oluşturup iki tabloyu bir biri ile ilişklendirmem gerekecek.Bu şekilde de deneme yapacağım.Tekrar teşekkürler.