Güncelleme problemi

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2040
Merhaba

Bir konuda forumdaki arkadaşlardan düşünce anlamında yardım almak istiyorum.
Ben bir kamu kurumunda yaklaşık 30 kişiye program denmesede excel VBA kullanarak bir dosya hazırladım.Bu dosyada yaklaşık 10.000 satır mevcut ve bu satırların içerikleri belli aralıklarla devamlı değişiyor.Bu değişimlerde tüm dosyayı tekrar mail atarak birimlere gönderiyorum.Buda tabiki dosya yüklü olduğu için mail ile zor ve zaman alıcı oluyor.
Acaba sadece değişiklikleri içeren bir kaç satırlık ek bir dosya hazırlamak ve bunu göndererek dosyayı güncellemek mümkünmüdür? Yani dosyayı alan kişi dosyayı çalıştırdığında ana dosyayı bulacak ve güncelleme yapacak.
Bu konuda fikri olan ve benimle paylaşan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
Bu konuda fikri olan ve benimle paylaşan
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=25330#25330

Daha önceki konunuzda dosyanızı güncellemek olmuş.Sanırım artık ağırlaşan excel dosyası yerine verileri güncellemek gerekiyor.
Sanırım artık siz excel den vazgeçin bir VB' ile hazırlanmış pro yapın..
:icelim:

Aslında bu tür sorun bende de var.Benim okadar çok verim olmasada yinede oluyor..
Ama kullanıcı satır silmeleri eklemeleri gibi nedenlerle bir çok sorun yaşadım.Dosyalara yaptığı değişiklikleri asıl dosyada da güncellemem gerekiyordu..Buda başlı başına sorun oldu..
Kodlarla mutlaka bir çözümü vardır ama dediğim gibi sorun bitmez en temizi dosyayı güncellemek derim..