güncelleme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
arkadaşlar merhaba. bu siteye yaklaşık iki ay önce üye oldum. sizlerden çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyorum.öğrendiğim kadarıyla bir program yapmaya başladım benim sorunum ekte gönderdiğim dosyada güncelleme tek tek yapılıyor. Ben istiyorum ki listbox ta bulunan isimlere yapılan değişiklikler topluca güncelleştirilsin.
mesajı ikinci kez gönderiyorum lütfen yardım edin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bence sorunuzla ilgili yeterince açıklama yapmadığınızdan yanıt gelmiyor. Siz dosyada neyin ne olduğunu bildiğinizden bakan anlar gibi geliyor belki size ama bence formu gören korkar :). Zannedersem listbox'ta bir satırı seçip textbox'a alıyorsunuz, textboxlarda değişiklikleri yapıncada bunu sayfaya yazdırıyorsunuz, istediğiniz ise her değişiklikten sonra değilde tüm değişiklikleri yapıp ondan sonra sayfaya yazdırmak? Ama o zaman zaten uzun olan döngünüz çok anormal uzamazmı, buda muhtemelen çökmeye yol açabilir.

Yanlış anlamazsanız size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bana bu programın tasarımı yanlış gibi geliyor. Tasarımda hata oldumu hem kullanışlı bir program çıkmaz ortaya, hemde gelip biyerlerde tıkanır dosya. Öğrenmek için uğraşıyorsanız birşey diyemem ama ben emeğinize yazık olmasın diye belirtmek gereği duydum. Çıkış noktamda şu ; Sizin userform üstünde yaptığınız işlemleri excel üstünde hücrelerde zaten daha rahat şekilde yapmak mümkün, userform birşeyleri kolaylaştırmadıkca kullanılmamalı bence.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Güncelleme

Sayın Ersin ilginiz için teşekkür ediyorum. önceki formu sadeleştirerek tekrar gönderiyorum. Tespitiniz doğru Listboxtaki bilgiler textbox a alınıyor textbox lara girilen bilgiler güncelleme ile sayfaya (Liste) aktarılıyor. İsteğim her değişiklikten sonra değil tüm değişiklikleri yaptıktan sonra Formu güncelle butonu ile güncelleştirmek ve sayfaya yazdırmak. Benim çalışmamda sizin belirttiğiniz gibi program çökebilir hiç değilse çalışmama ışık tutacak üzerinde değişiklik yaparak formuma alabileceğim örnek bir form gönderirseniz sevinirim .