Günlük ve aylık satış bulma

seddur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft office professional plus 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-12-2024
Merhaba.Ekli dosyada bulunan Liste sayfasındaki B sutununda bulunan siparişlerin E sutununda bulunan adetlerini Döküm sayfasında bulunan Textbox1 deki tarihe göre Döküm sayfası Adet sutunlarına ürün toplamları olarak yazdırmak istiyorum.Yine aynı şekilde Combobox2 deki ay ve combobox1 deki yıla göre de aylık olarak toplamları Adet sutunlarına yazdırmak istiyorum.Yani hangi tarihde o üründen kaç tane satılmış(Günlük toplamlar)ve hangi ay o üründen kaç tane satılmış(Aylık toplamlar) bulunacak.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden Teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

seddur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-12-2024
"Döküm" sayfasında günlük tarihe göre tabloda satış adetlerini listelemeyi başardım.Yardım istediğim konu adetleri aylık ve yıllık olarak listeleyebilmek.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Cepten baktığımdan dosyanızı inceleyemedim. Anlatımınıza göre en uygun çözümün Özet Tablo Raporu olduğunu düşünüyorum. Özet tablo kullanmayı denediniz mi? Dilimleyici ve zaman çizelgesiyle birlikte çok güzel uygulamalar yapabilirsiniz.

seddur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-12-2024
Makroları kullanma ve öğrenme adına excel'in bir çok özelliğini kullanmayı öğrenmeyi denemedim.Hatta dosyalarımda font ve arkaplan renklerini,kenar çizgileri vs..ayarları bile makro kullanarak yapıyorum sebebide kullanmayı bilmeyen biri ayarları bozarsa kendiliğinden düzelsin diye.Yine de tavsiyenizi aklımda tutacağım.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Şimdi dosyanıza baktım. Sanıyorum Döküm sayfası için çözüm arıyorsunuz. O sayfadaki formüllerde verilerin Yeni.51.xlsm dosyasından yani başka bir dosyadan alındığını görüyorum. Veriler başka bir dosyadan mı alınacak yoksa örnek dosyanızdaki liste sayfasından mı?

Bu arada dosyanızda nerdeyse hiç veri olmamasına rağmen 2 mb boyutu var. Bunun sebebi de boş hücrelere gereksiz biçimlendirmeler yapmışsınız. Aşağıda sayın @İdris SERDAR tarafından hazırlanan dosyayı incelemenizi öneririm:

Optimal Excel Dosyası Özellikleri

Not: Dosyanızdaki gereksiz biçimlendirmeleri iptal edince dosya boyutu sadece 53 kb oldu.

Not2: Ama sonra sayfa değiştirince devreye giren makrolar nedeniyle boyut tekrar 1,8 mb oldu. Bu makroları elden geçirmeniz gerek bence.

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Dosyanızda biraz değişiklik yaptım. Anladığım (ve eski konularınızdan hatırladığım) kadarıyla bu dosyanızın sadece bir kısmı. Asıl dosyanızda başka özellikler de var (örneğin veri girişi için userform gibi). Bu nedenle asıl dosyanıza uyarlamakta sorun yaşayabilirsiniz.

Yaptığım değişiklikler:
Makrolardaki gereksiz biçimlendirmeleri iptal ettim
Liste sayfasına kategori, yıl ve ay sütunları ekledim
Liste sayfasını tablo olarak biçimlendirdim
Özet tablo sayfası ekledim
Özet tablo sayfasına özet tablo, zaman çizelgesi ve dilimleyiciler ekledim

İnceleyiniz.

Ekli dosyalar