hafta sonuna gelen günleri dolgu rengini otomatik değiştirme

Ben ayın hafta sonuna gelen günlerin dolgu rengini otomatik kırmızı yapmasını istiyorum nasıl yapabilirim bunu TŞK

ellerinize sağlık ama nasıl görebilirim ben bu yapılışını yurttaş kardeş uzundeğilse bir izahı mümkün mü

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. yurttasın izniyle üst menü çubuğundaki BİÇİM-KOŞULLU BİÇİMLENDİRME menüsünü seçin. Karşınıza gelen pencerede koşul kısmına yazılan formülü göreceksiniz. Bu kısımdaki formülü kendinize göre değiştirerek farklı koşullarda kullanabilirsiniz. (Şu an için excelde bu menüde en fazla 3 koşulla işlem yapabilirsiniz.) Eğer fazla koşulunuz varsa işini içine ozaman makro girecektir.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2025
Selamlar,
Bir fikir de benden olsun..
COST CONTROL mesajında, koşullu biçimlendirmede en fazla üç koşul olayına değinmiş zaten. Eğer haftanın günlerini aşağıda verdiğim satırdaki gibi tek koşulda verirseniz, bir fazla koşullu biçimlendirme yapma imkanınız olur. Aynı zamanda uygulamada da pratiklik kazanırsınız. ...
Not: Parantez içinde yer alan hücre adlarının yazılışında mutlak değer olarak yazılmamış olmasına dikkat edin.Yani (A5)'i, ($A$5) olarak uygulamayın. Eğer böyle yazarsanız ve biçimlendirmeyi kopyalama yöntemiyle başka hücrelere uygularsanız, koşulun bakılacağı hücre hep (A5) olacaktır...

=YADA(HAFTANINGÜNÜ(A5)=1;HAFTANINGÜNÜ(A5)=7)