Hangi güne tıklarsan o güne ait kişi bilgilerini gösterecek form

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel 2003 .exe
benim hastane projemi vermeye 2 gün kaldı ama önemli bir şey yapamadım.TAKVİMDE hangi güne tıklarsan o güne ait işte randevu bilgilerini göstermesini istiyorum.(ama lüften basit kodlarla çünkü sunum yapıcaz anlatmam gerekicek)bir de koşullu biçimlendirmede bir sorunum var.örneğin:son ödeme tarihi geçmiş olanların arka plan rengi kırmızı olucak diğerleri mavi olucak kolay biliyorum ama yapamadım.yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

En basit şekliyle anlabilmemiz için çalışmanızı incelememiz gerekiyor.. Yazdıklarınız dahilinde ne anlatsak yavan kalır..

Excel Vers. ve Dili
tamam attım bekliyorum son 2 günüm kaldı.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Örneğinizde son ödeme tarihi ve takvimle ilgili bir alan yada bir denetim göremedim..

Excel Vers. ve Dili
evet zaten ekleyemedim sorun orda mesela bu ektekine benzer bir şeyi projeye uygulamak istedim ama heralde değişken adları nedeniyle olmadı çalışmadı

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
lütfen rica ediyorum çok önemli en azından takvim i yapayım:(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın merver,

Lütfen soru sorarken daha dikkatli olun. Randevu uygulamasını yapamadım diyorsunuz, son ödeme tarihinden bahsediyorsunuz. Bir de takvimli bir uygulama eklediniz.

Şimdi lütfen yapmak istediklerinizi tekrar baştan detaylı olarak anlatabilir misiniz?

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
tamam özür dilerim hata bende her ne kadar anlatamasam da sizin yapmış olduğunuz gibiydi istediğim.2 şey yapmak istiyordum heralde 1 tane sandınız o yüzden.takvim olmuş çok teşekkür ederim.Diğer istediğim basit ama yeni olduğum için yapamıyorum.randevu formunda son ödeme tarihi geçmiş olanların arka plan rengi kırmızı diğerleri mavi olsun.son sorunum bu.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın merver,

1. Liste kutuları içindeki verilerin yazılış formatının değiştirilmesi çok zor (imkansız değil). bunun için en iyisi sürekli form kullanılması. yani yeni bir form oluşturmak (srg1 e dayanan) onu da alt form olarak eklemek.

2. Son ödeme tarihi geçmişlerin arka planı kırmızı olsun diyorsunuz. Ödeme ile ilgili bilgi kalıcı hasta tablosunda var siz ne gibi bir uygulama yapmak istiyorsunuz? Daha önce hastaneye borcu olanlara randevu tarihinde uyarı mı versin? (Kırmızı, mavi)

Excel Vers. ve Dili
anlatmak istediğim evet kalıcı hasta formundaki son ödeme tarihi mesela bugüne denk geliyorsa arka plan rengi kırmızı olsun o olamıyorsa da en azından işte bugün son gün lütfen ödeme yapınız diye mesaj da verebilir

Excel Vers. ve Dili
son ödeme tarihi için en azından koşullu biçimlendirme nasıl yapılıyor onu söleseniz ben yapmaya çalışırdım:???: