hardisk sorunu

Excel Vers. ve Dili
2003
Bilgisayarda oluşan bir sorun üzerine format atmak istedim..
Xp cd sini takıp yüklemeye başladım..Disk bölümlendirme, silme kısmına geldiğimde - hardisk i -görmüyor. Hardisk ikiye bölümlenmiş olmasına rağmen "C:D", burada 4 ayrı bölüm görünüyor ve herbirinde "unknown disk" gibi bir mesaj yazıyor..
Bilisayarı yeniden başlattığımda ise C: ve D: bölümlerini görüyorum
Ayrıca bilgisayarın ilk açılışında " raid, driver " gibi yazılar çıkıyor.
Hardisk için driver mı var? nasıl bulup yükleyeceğiz?
makine core duo ... harddisk 160 gb ....

Excel Vers. ve Dili
2003
kendi sorumu kendim cevaplayayım...
( iki gün uğraşmak zorunda kaldım)
Via anakartlarda ( bazı modellerinde ) XP bildik şekilde yani CD yi takıp devam şeklinde yüklenmiyormuş...
Önce bir disket oluşturuyorsunuz.. Bu diskete koyacağınız bilgiler anakart driver cd sinin içinde ( raid tool bölümünde ) ....
Ve yüklemeyi bu disketle başlatıyorsunuz..XP cd sini takıp yüklemeyi başlatmanın hemen arkasından F6 yapıp disketi gösteriyorsunuz...ilerlemenin ardından hardiskin bölümlerini ancak bu şekilde görebiliyorsunuz...
ve yükleme bitene kadar disketi çıkartmıyorsunuz

Excel Vers. ve Dili
Of Xp Tr
Bir Hata var o işte core duolarda o sorun olmasa gerek ... ister via ister sis ister intel... o dediğiniz eski via ve sis chipsetli anakartlarda sata disk için disket istiyordu. sizin probleminiz bence raid denenbir olay var(2 disk takma tek disk gösterme.) o aktif olmuştur biostan.... Neyse sorununuz hallolmuş. Geçmiş Olsun...