#hata ile karşılaşıyorum

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 SP3 TÜRKÇE
Değerli Ustalar, Arkadaşlar,
Ekte Access personel ve izinle ilgili bir çalışmam var. Form içerisinde alt formdan gelen bir toplamda #hata ile karşılaşıyorum.... Ne yaptımsa düzeltemedim. Personel yeni işe girmişse başka deyişle izin formu boş ise o alanın 0 olmasını istiyorum. Birde bazı metin kutuları mouse ile herhangi bir yere tıklayınca koyulaşıyor... Onuda çözemedim... Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
(bazı açılan kutular v.s. alanlar normalde çalışıyor yer kaplamaması için çıkardım o bölümleri)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 SP3 TÜRKÇE
örnekleri inceledim... Sorularımın yanıtları yok bence.... Belkide ben anlamadım... İlginiz için teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

2009 KULLANILAN IZIN metin kutusunun kaynağına bu şekilde yazın..

Kod:
=IIf(DCount("*";"[IZIN FORMU 2009 Sorgu]";"[CARİ HESAP ÜNVANI]=forms.personel1.[CARİ HESAP ÜNVANI]")<1;0;[IZIN FORMU 2009 Sorgu alt formu].[Form]![2009 KULLANILAN İZİN])
İlgili sorguya No alanını dahil edip yazdığım deyimdeki CARİ HESAP ÜNVANI alanı ile değiştirmeniz ilerisi için faydanıza olur.. Bu şekilde de çalışır..

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 SP3 TÜRKÇE
çok çok çok teşekkürler taruz gardaş.....Süpersiniz... tam istediğim gibi... Yalnız metin kutusundaki koyulaşmaya bakmamışsınız galiba... gezinti düğmesine tıkladıkça bazı metin kutuları kendi kendine koyulaşıyor !!!!