Hata Mesajı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2003
İyi çalışmalar arkadaşlar kendi kullandığım evrak programını başka bir bilgisayar kopladım sonra ekde gönderdiğim hata mesajını aldım. Sebebi nedir nasıl çözerim. Bu tür sorunla birdah karşılaşmamak için programın kapatılışına EXEL olarak verilerin aktarılmasını nasıl otomatikleştiririm ki oradan kullanayım.
Bu arada programın bende yedeği vardı ondan devam ediyorum ya yedğim olmasa idi kaybolan verileri nasıl bulurdum.
Yardımlarınız için teşekkürler. Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın Fatihselman
öyle sanıyorumki siz 2003 de yaptığınız bir programı daha düşük bir versiyonda açmaya çalışıyorsunuz. bu hata ondan çıkıyordur. yani yüksek sürümde yapılan bir çalışma düşük sürümde çalışmayabilir. siz hata veren bilgisayarın office versiyonunu, programı hazırladığınız office versiyonuna (daha yüksekde olabilir) yükeltin.

Excel Vers. ve Dili
2003
Cevap

İlgin için teşekkürlerde arkadaşım versiyonunda problem yok. Herzaman aynı yerde çalışıyordu bu defa hata yaptı ama böyle bir hata daha yapsa programı açamasam sonuç ne olur aylardır yüklediğim verileri nasıl bulurum.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

programın aslı olamdıkça bir şey diyemeyeceğim ama sanırım biri şol server veri tabanına döndürmüş senin programı

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

Sayın Gülsüm1 foruma katkılarınızdan dolayı yine teşekkür ederim.
Ben yeri gelmişken size bir soru sorabilirmiyim. Programımın çıkışına otomatik olarak EXEL tabanına veri aktarması için bir komut yazabilirmiyiz. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

koyduğun bir butonun tıklatıldığında olayına

önce bunu

On Error GoTo Err_aktar

Dim Klasor As String
Klasor = CurrentProject.Path & "\ExcelDosyasıAdı.xls"
If MsgBox("Verileri Excele aktarmak istiyor musunuz? ", 36, "ExcelDosyasıAdı.xls 'ye aktarılacak") = 6 Then

DoCmd.TransferSpreadsheet acExport, 8, "Tablo/SorguAdı", Klasor, True, ""
MsgBox "Aktarma işlemi tamamlandı", 0, "VERİ AKTARIMI"

Exit_aktar:
Exit Sub

Err_aktar:
MsgBox Error$
Resume Exit_aktar

End If

sonra
DoCmd.quit,acsave hikayesi varya onu yaz

bu kısım farklı bir şey

eğer activex lerden bir progres bar koyar ve

bu kodu yazarsan

Private Sub Komut10_Click()
Dim a
aaa.DisplayWhen = "2"

If MsgBox("Değişiklikler kaydedilsin mi?", 36, "K A Y D E T") = 6 Then
DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord
Dim X
For X = 1 To 1000
Me.aaa.Value = X
Next X

Me.aaa.Value = 0

End If
If Me.aaa.Max = "1000" Then
aaa.DisplayWhen = "1"

bu araya yukarda yazdığım kodu koyarsan daha gösterişli bir şey olur

End If
End Sub

End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

Sayın Gülsüm1
İlginiz için çok teşekkür ederim ama verdiğiniz kodların ikisini bir araya getirip birleştirmesini yapamadım. Lütfen ekde gönderdiğim programın kapat tuşuna bir örnek ekleyebilirmisiniz. Kapat(çıkış) deyince otomatik olarak verileri EXEL veri tabanı olarak aktarsın Şimdiden teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...