Hata Mesajı

Excel Vers. ve Dili
2003
Başka bilgisayarda yapılmış bir veritabanını ya da internetten indirdiğim bir veritabanını açmaya çalıştığımda ekteki hata ile karşılaşıyorum.

Ne yapmam lazım.....
:yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın y_silhouette

Sanırım bilgisayarınızın sistemiyle ilgili. Access uygulamalarında VBA kodları kullanıyoruz. Eğer bu kodların içinde Türkçe karakterler var ise bu hata oluşuyor. VBA kod yazma penceresini açıp kodları incelerseniz sizde anlarsınız.

Benim başıma da geldi. geçen hafta yurtdışındaydım. Forumdan hemen hemen hiçbir uygulamayı çalıştıramadım. Hep aynı hatayı veriyordu.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
Ne yapmalıyım

Hızlı cevap için tşk.

Aslında bu accesse yeni başladım ve çeşitli dökümanlardan yararlanarak bir veritabanı yapmaya çalışıyorum. Yaptığım veritabanını diğer bilgisayarda çalıştırmak için ne yapmalıyım. İkisi de 2003 Pro office Türkçe.

Ya da şöyle özetliyim: Bilgisayarda yaptığım olsun internetten indirdiğim olsun veritabanları bir bilgisayarda çalışıyor diğerinde hata mesajı veriyor. Çalışmayan bilgisayarda nasıl bir ayar yapmalıyım ki hata mesajı çıkmasın.....

Şimdiden Teşekkürler....

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Özellikle bir şey yapmanız gerekmiyor. İki bilgisayarda da çalışıyor olması gerekiyor uygulamaların.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
Ama Çalışmıyor :(

Biri dizüstü olmak üzere iki bilgisayar. İkisinden de foruma girdim aynı veritabanı dosyasını çektim, birisinde hiç sorunsuz çalışırken diğerinde hata mesajı veriyor. Sorun Office'de mi acaba diye baştan office kurdum ama değişen bişi olmadı.

:???: :agla: :kafa: :dusun:

Excel Vers. ve Dili
Tabi bu arada başımızı ağrıtan referans hataları da var. Ama gönderdiğiniz uyarı resmi referans hatasına benzemiyor.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Çalışmayan bilgisayarın işletim sistemi ingilizce fakat office türkçe bundan kaynaklanan bir hata olabilir mi ?????

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Pek tabi ondan kaynaklanıyor. İlk mesajımda söylemiştim.

Kodları incelerseniz kodlardaki Türkçe karakterler değişiktir. Alan adları ise olduğu gibidir ve uyumlu çalışmamaktadırlar.

Excel Vers. ve Dili
2003
TŞK

Yarın bir ingilizce office kurup tekrar deniyecem....

Teşekkürler.:hey: