Hazır Form Üzerine Yazdırma

Merhaba Arkadaşlar.
Excel de kalıp halinde düzenlenmiş ve daha önce yazıcıdan çıktıları alınmış Araç Muayene ve Kontrol Raporu adlı bir belgeden oldukça fazla miktarda stoğum var.
Þu anda bunları, en azından kağıt ve yazıcı tonerinden tasarruf etmek amacıyla yeniden kullanmak istiyorum. Ancak, bu belgeler üzerinde daha önceki yazdırılan kısımların tekrar yazıcıdan çıkmaması gerekiyor. Diğer bir ifade ile, bu hazır belgeler deki gerekli satır ve sütunlara araçlara ait bilgileri girerek yazdırmak istiyorum. Fakat bu kez yazdırdığımda ilk kalıp halindeyken girilmiş yazı ve çizgilerin yazıcıdan çıkmaması gerekiyor.
Bu konuda bir öneride bulunursanız memnun kalırım.
İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Edit abazya

Merhaba,
tablonun tamamını seç. Biçim-> Hücreler -> Kenarlık seçeneğinden tüm çizgileri kaldırabilirsin.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Basılı yazıları ve çizgileri beyaz yapın veya en açık renk yaparak Yazıcıdan siyah beyaz basılmasını isteyin.

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Çıkmamasını istediğiniz yazılar içinde yazı rengini beyez yapın. Yukarıda renklendirdiğiniz gibi.

Not:Yazıyı bu şekilde yapmak için çok uğraşmışsınız. Bildiğim kadarı ile kurallara uymuyor. Hem okumak zorlaşıyor, ne bilyim biraz tuhaf olmuş.

Gerekli notumu aldım. Yarın iş yerinde her iki yöntemide uygulayacağım.
Ã?nerilerinizle gerekli tasarrufa katkıda bulunduğunuz için TEÞEKKÜRLER.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bir öneri daha;
Bu tablonuzun (sayfa) bir sayfa kopyası ile aynı kitabın içine bir örneğini çıkarın.
Bu sayfaya S1 diyelim. Sonra S1 sayfasında değişken olan hücrelerinizi tablonuzun ilgili hücreleri ile formülle birbirlerine bağlayın yani tablonuzun bulunduğu sayfaya ne yazarsanız. S1 sayfasındaki yerlerini alsınlar. Sonra S! sayfasında yer alan çizgilerle yazıcıdan çıkmasını istemediğniz yazıları siliniz Sadece formüllü hücreler kalacak. Bu hem size veri girerken rahatlık sağlayacak ve hem de yazılmasını istemediğiniz hususlar ortadan kalkacak.