Help formatlı e-kitap Hk.

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-02-2026
Bazı programları kullanarak (örn.Fast-Help,gibi) help formatında (chm. uzantılı e-kitap) dizayn edebilme/oluşturabilme konusunda fikir verebilecek veya yol gösterebilecek arkadaşımız için şimdiden teşekkürlerimi ifade ederim...
(Örneğin, Sayın V.Basic For Applications tarafından forumda yayınlanmış bu tür çalışması mevcut..)

Son düzenleme:

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
03-02-2026
Sevgili Recep hocam..!

verdiğiniz linkler çok güzel..gerek ön bilgi edinme, gerekse başlangıç yapma konusunda yeterli bilgi diyebilirim, geriye kalanı da deneme yanılma yolu ile...

Buna dair bir kaç türden program var, meşhur olanlarından Fast-Help i kullandım ve deneme yanılma yolu ile bir hayli yol aldım, hatta bir-iki deneme kitap oluşturdum..çok da fazla detayları yok zaten..

Ancak bir sorun var..bu tür programların hepsi de süreli.. piyasada orjinalini bulabilsem sorun yok.. fakat kısıtlı olmayan versiyonunu nasıl elde edinebileceğimize dair de bir bilgim de yok..

konuya ortak olduğunuz için teşekkürlerimi ifade ediyorum..
sağlıcakla kalın.. hoşça kalın..

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
bu tarz programlar ticari olduğu için lisanslı olarak edinmeniz gerekli. ben help&manual programını kullanıyorum ve çok memnunum.

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
03-02-2026
Sayın ockucukay..!

Dediğiniz, muhakkakki öyle.. Bu gibi programların satışını yapabilecek sanal alışveriş sitelerini araştırıyorum.. Aslında programın ait olduğu kendi resmi sitesinden sipariş vermek, işin en kestirme yolu olduğu gibi gözüküyor.. Ancak, bunun için bu kadar fazla açılmak da istemiyorum, ele ulaşacağının ne derece garantisi olduğunu da bilmek lazım... işin o tarafını da, konu hakkında tecrube edinmiş olanlardan bilgilenmek icap edecek..

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
03-02-2026
Çok değerli hocam N.Ziya Hiçdurmaz..!

Evvela, teşekkürlerimi ve memnuniyetimi ifade ettikten sonra;
Uzun bir aradan sonra da olsa sizi forumda görmek çok güzel...
Excel uygulamalı çalışmalarınız ve bilgi paylaşım hizmetlerinizle sizleri hep hayırla andık..
Devamını bekleme ümidiyle, hakkında Allah' dan hayır ve muvaffakiyetler diliyorum..

Son düzenleme:

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Sayın EKREM Bey güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.