herkes excel e nasıl niye başladığını yazsın

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
önce ben, sizleride bekliyorum
benim excel le tanışmam asker de oldu. yazıcı olmuştum ve excel de kenarlıkları yapmayı bile bilmiyordum. hiç bir şey bilmiyordum. ama bütün işlerimizi excel den yapabiliyorduk. başka hiç bir program yükümüzü bu kadar hafifletemezdi.

kullana kullana biraz elim alışmıştı ama daha hiç bir formül yapamamıştım. dört işlemi bile yapamıyordum. ama o kadar çok merak ediyordum ki boş vaktimde excel yardımı açıp anlayana kadar okuyordum. daha önceden yapılmış olan dosyalardaki formüllere bakarak mantığını anlamaya çalışıyordum. artık formül yazabiliyordum. benim için o zamanlar çok heyecan vericiydi bu. artık dört işlemin dışında da kolay formülleri yazıyordum. artık bildiklerim formüllerle bir şeyler yapmalıydım ve daha önce yapılmış olan personel terhis dosyası nı bana uyacak şekilde ayarladım. artık daha fazla şey biliyordum ve öğrendikçe öğrenmek istiyordum.

koşullu biçimlendirme, veri doğrulama gibi şeyleri kendim karıştırarak çözdüm. ama tabi bilmediğim bir sürü şey vardı. mesela vseçtopla formülünü kullanmamıştım. önceleri çok kafamı çok karıştırıyordu. şimdilerde çok kolay geliyor bana. ölçütü birden fazla kullanabiliyorum. sayıyı vba kullanmadan metne çevirebiliyorum. ve daha bir sürü şey

istek olursa ufak çaplı program yazıp satıyorum. ben bu excel programın çok beğeniyorum. ya siz

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Word Bölümünün Yukarıda Olması

..............................

Son düzenleme: