Hesaplanan alanın tabloya kaydı

Excel Vers. ve Dili
2007
Herkese Selamlar,

Arkadaşlar bir form üzerinde hesap ile elde edilen bir değerin tabloya kaydetmek mümkünmüdür.

Ekte basit bir örnek ekledim, tabloda a,b,c alanları var, c=a+b şekilde form üzerinde hesaplıyor fakat c alanını tabloya kaydedetmek istiyorum.

Örnek basit olduğu için tabloya kaydetmek gereksiz gibi görünüyor ama, böyle bir şey yapılabilir mi?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Hesaplama sonuçlarını tabloya almanızın hiç gereği yok. Sorgu, form veya raporları bunun için kullabilirsiniz.. Tabloya yazdırmanın faydasından çok zararı olur.

Bu bilgiyi verdikten sonra illa kaydeceğim diyorsanız ;) güncelleştirme sorgusu kullnabilirsiniz..

Yapı şöyle olmalı..:

Kod:
update hesap set c =[a]+[b]
Sorguyu form üzerinden olay yordamına bağlayıp çalıştırmak içinse..:

Kod:
with docmd
.setwarnings false
.runsql "update hesap set c =[a]+[b]"
.setwarnings true
end with
Bu işlemleri kullandığınızda çok kayıtlı veritabanlarında performans kaybını da engellemek için sadece c alının boş olanlarına işlemi uygulamanızı öneririm. Tüm kayıtları tekrardan hesaplamamış olursunuz..

Excel Vers. ve Dili
2003 ofis
a'yı kendi arasında b'yi kendi arasında toplasın ve sonuçları çıkarsın

Herkese Selamlar,

Arkadaşlar bir form üzerinde hesap ile elde edilen bir değerin tabloya kaydetmek mümkünmüdür.

Ekte basit bir örnek ekledim, tabloda a,b,c alanları var, c=a+b şekilde form üzerinde hesaplıyor fakat c alanını tabloya kaydedetmek istiyorum.

Örnek basit olduğu için tabloya kaydetmek gereksiz gibi görünüyor ama, böyle bir şey yapılabilir mi?

Slm benim sorumda benzer ve daha fazlası

Ben üç tablo yapıp 1. tablodaki a'yı kendi içinde 2.tablodaki b'yi kendi içinde toplattrıp sonucu bir birinden çıkarmak istiyorum sorguda 3.tabloda da müşteri numarasına göre sıralasın diye sütun yaptım.

Bunu yapmamdaki amaç bir kişinin birden fazla girdisi ve çıktısı olur diye.

Ama modüller ve visual basic kullanmıycam.... Bu işlemi nasıl yapabilirim yardımcı olurmusun?Çooooook aciiiilllllll......

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tablolarınızı görmeden sorunuza çözüm üretmek zor.