Hizmet süresine artı çalışma süresini eklemek(kıdem y

elm

Yaptığım çalışma ile kişinin hizmet süresine diğer yapmış olduğu hizmetleri yine yıl,ay ve gün olarak bulmak ve de bu süreyi eklemek istiyorum,örnek ektedir.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Hizmet Yılı Hesaplama

Sayın elm,
Siz aslında zaten bulmuşsunuz formülü ve uygulamışsınız. Nasıl ki kurum hizmetini bulduysanız kurum dışı hizmetini de aynı yöntemle uygulamalısınız. Dosyayı Ekledim.

elm

Sayın Necdet YESERTENER;
İlginize çok teşekkür ediyorum,aslında benim sorun biraz daha değişik,buna da bir çözüm getireceğinize inanıyorum.
Saygılar sunuyorum.
manazkan@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr.
elm' Alıntı:
Sayın Necdet YESERTENER;
İlginize çok teşekkür ediyorum,aslında benim sorun biraz daha değişik,buna da bir çözüm getireceğinize inanıyorum.
Saygılar sunuyorum.
manazkan@hotmail.com

sanırım bu şekilde çözüm olur.

L3 hücresine
=EÐER(E3+J3<12;D3+I3;D3+I3+1)

M3 hücresine
=EÐER(E3+J3>=12;E3+J3-12;E3+J3)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın elm, valla halaa üzerinde çalışıyorum. Sayın yahya44, ün yaptığını bende yaptım ama aynı sorun gün içinde geçerli, onun üzerinde kafa yoruyordum, sanırım hala yormaya devam edecem. Taktım bi kere kafaya :)

elm

Sayın Necdet Yesertener aynı durumu bende düşünüyorum,size kolay gelsin diyorum

hizmetleri yine yıl,ay ve gün olarak bulmak ve de bu süreyi eklemek istiyorum
Bir de ekteki dosyanın "hizmet" sayfasındaki formüllere bakarsanız. Bu formüller daha hassas herhalde... Ã?teki çalışmalarda yer alanlar ise yıl 360 gün varsayımına dayalı zannedersem.

Kolay gelsin.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Toplam Hizmet Yılını Bulmak

Sayın SGM020,
Güzel çözüm ancak resmi dairelerde klasik elle hesaplama yapılıyor, daha bugün 15 Ağustos 2005 tarihinde Personel dairesi başkanlığında aynı soru bana soruldu. bende mecburen klasik usülde yaptım. Mevcut fonksiyonlarla zordu ara hücreler kullandım.
Umarım Sayın elm, arkadaşımızın işine yarar. Çalışmamı ekteki dosyada sunuyorum.
Not : Ayrıca Askerlik Hizmeti de olması gerekiyormuş, artık bunu eklemek zor olmasa gerek.

Yanlış Ataç oldu herkesten özür dilerim. eskisini silip yenisini nasıl eklerim acaba?

elm

Sayın Necdet YESERTENER ve SGM020 çok teşekkür ediyorum,bu örnekler çok işimi görecek,saygılar sonuyorum.......

Güzel çözüm ancak resmi dairelerde klasik elle hesaplama yapılıyor
Konu kapanmış ancak beni aldı bir merak. Kusura bakmayın elle yapılan hesaplama ile bilimsel yaklaşımla yapılmış bir hesaplama da verilen örneklerde sadece birer gün oynamaktadır. (Dosye ektedir.) Bu birer günler çok önemli mi? Çok önemli ise şimdi bu personele bakan Dairenin bu tür hizmetlere bilimsel olarak yaklaşması mı daha uygun yoksa, onlar hala elle hesaplama mı yapsınlar. Bence onlar böyle isteyebilirler. Atadan öyle görmüşler çünkü. Ama bana kalırsa bizlerin onları yönlendirmesi gerekir.

Saygılarımla...