hucreleri eşit 6 parcaya bölsün

mERHABA ARKADASLAR EKTEKİ DOSYAMDA A46-A49 İLE S46-S49 ARASINDAKİ çerçeveyi eşit 6 parcaya bölmek istiyorum ama yukardaki hucre genişliklerinin de bozulmasını istemiyorum bu mümkün mü? eğer mümkünse yapacak olan kişi bana nasıl yapıldığını da izah edebilri mi?

BİR KİÞİDE CEVAP YAZSA NE GUZEL OLUR HERKES OKUYUP GEÇİYOOO :eek: :agla: :yardim: :yardim:

Yaw yoksa bunun cok basıt bır cevabı oldugu ıcın kimse beni kaale mi almıyor anlamadım :kafa: :kafa: :yardim: :yardim: :yardim: :kafa: :dua:

T

TRABLUS

Misafir
Anladığım kadarıyla 4 hücreyi kendi içinde 6 hücre yapmak istiyorsunuz,
Yani A46-A49 arası 6 hücre olacak, dolayısıyla B46-B49, 4 hücre olacak.

Bunun mümkün olacağını zannetmiyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
wordde bu iş çok kolay, çünkü bir hücreyi istediğiniz kadar satır ve sütuna bölüyorsunuz ama excelde bu olası değil, ancak hücreleri birleştirerek yapmalısınız ve diğer hücreleri de ona göre ayarlamalısınız. Başka yolu yok malasef

Başka bir şekilde altarnatif yapmaya çalıştım açıklaması şu yazı yazmaya başlamadan önce kullanmak istediğin satırın hüçrelerini birleştir sonra yazılarını yaz daha sonra aralara çift tıkla girerek ara mesafeleri ayarlarsan senin göz zevkine kalmış istediğin gibi olur kanısındayım yaptığım örneğe devam et takılırsan 1 saat daha burdayım işini görmesi umuduyla

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın gokhan,
İstediğiniz hücre bölme işi olası değil ama istediğiniz bölgeye kutucuklar ekledim, kutucuklarla sorununuzu çözmeye çalıştım. Umarım işinize yarar.
(Gözlerim çok iyi görmediği için ince ayarı size bırakıyorum :))

Ã?rnek dosya ektedir.

Buda güzel bir altarnatif illa kutucuklu istiyorsan gercekten iyi bir cözüm hadi kolay gelsin

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
biz çözüm üretiyoruz ama soru sahibi ortalıkta yok :)

T

TRABLUS

Misafir
Necdet_Yesertener' Alıntı:
biz çözüm üretiyoruz ama soru sahibi ortalıkta yok :)
Malum bugün c.tesi, her hafta malum günde beynim acır, bu olayı düşünmekten.

Neden, neden bende c.tesi tatil değilim diye, veya c.tesileri herkes de çalışmıyor diye.

Merhabalar;
biz çözüm üretiyoruz ama soru sahibi ortalıkta yok

kusura bakmayın cumartesı gunu yoktum da o yuzden bakamadım
Sayın Necdet_Yesertener Cok tesekur ediyorum basta size ve diğer arkadasların hepsine , cok guzel bir cozum olmus ellerinize sağlık
Soruyu sorup kacmıs gibi oldusyam da kusura bakmayın ama baya uzunca bır sure cevAP Beklemıstım :hey:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın gokhan, biraz espiri olsun anlamında söylemiştim :) işinize yaradıysa ne mutlu bize