hücre boşsa sıfır olsun

eğer j ile o sütunundaki verilerim arasında boş olan hücre varsa direkt sıfır görünsün.

bu mümkün mü acaba?

X

xlsx

Misafir
Slm
Alternatif bir çözüm olarak kullanılabilir mi bilemem;eğer F sütunu ve O sütunu arasındaki verilerin oldugu bölüm seçildikten sonra sırasıyla önce F5 fonksiyon tuşuna basılıp çıkan Git penceresinden Özel bölümü seçilip oradan da Boşluklar seçilir.
Boşluklar seçili haldeyken 0 rakamı yazılıp aynı anda CTRL+Enter tuşlarına basılarak boş olan yerlere 0 rakamının yazması sağlanabilir.
Ya da koşullu biçimlendirme de yapılabilir..

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bu kodu VBA'nın sayfa bölümüne yapıştırın.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Range("J1,K1,L1,M1,N1,O1") = "" Then
Range("J1,K1,L1,M1,N1,O1") = 0
End If
End Sub

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

bu başlık altında bir makro zaten çalışmakta sayfamda. FALCONİA yapmak istediğin şeyi başaramadım sanırım anlamadım. ama aradığım böyle bişey yani kodlarla yapmak istemiyorum windowsun özelliğinden faydalanmak istiyorum.

ilginize teşekkür ederim.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
İki kodu tek bir başlık altında birleştirmeyi bir deneyin.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Bu başlıkla bir deneyin.

Private Sub Worksheet_Activate()
If Range("J1,K1,L1,M1,N1,O1") = "" Then
Range("J1,K1,L1,M1,N1,O1") = 0
End If
End Sub

Birde bunu bir deneyin.

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
End Sub

Eğer değer atadığın satırda boş geçmeyeceğin bir alan (örneğin tarih veya sıra numarası girdiğin A sütunu gibi) varsa, aşağıdaki kodu deneyebilirsin.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Satiri = Target.Row
If Cells(Satiri, 1) <> "" Then
For i = 10 To 15
If Cells(Satiri, i) = "" Then
Cells(Satiri, i) = 0
End If
Next
End If
End Sub

Not: tarih veya sıra numarası girdiğin anda belirtiğin hücrelere 0 atayacak ama sen hücreleri değiştirdiğinde tekrar 0 atamayacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
eğer j ile o sütunundaki verilerim arasında boş olan hücre varsa direkt sıfır görünsün.
Normalde Excel bunu zaten yapar.

Tabi sen Araçlar + Seçenekler + Görünüm sekmesindeki + sıfır değerlerini göster kutucuğunu boş olarak işaretledi isen, "0" değerlerini göstermez.

X

xlsx

Misafir
Benim aktardıgım alternatif bir bilgi.ancak aktardıgım sekılde kullanıldıgında istediginiz gibi verilerin arasındaki bosluklar secili iken önce 0 tusuna basıp sonra CTRL+ENTER tuslarına aynı anda basılarak boşlukların tamamının 0 ile doldurulması saglanır.