Hücre Değeri Şartları Taşıması Halinde Renklendirme

Hücre Değeri Þartları Taşıması Halinde Renklendirme

Selam arkadaşlar,

Bu gün üye oldum ve siteyide tesadüf eseri buldum. Bulduğumada çok memnun oldum. Sorunum şu:

İki sütunda değerler yer alıyor mesal A da kişisel hedefler B de gerçekleşen ve C yede gerçekleşme yüzdesi yer almakta C de formüllü ve otomatik A ya ve B ye değerler girdiğimde yüzdeyi hesaplıyor. Fakat şunu istiyorum; %100'ün altında olan değerleri Kırmızı, üstünde olan değerleri mavi yapmasını ya bir ara yapıyordum ama unutmuşum sanırım yardımcı olursanız sevinirim yalnız ingilizce kullanıyorum belkide bu nedenle bulmadım. Þimdiden teşekkür ediyorum. Sevgiyle Kalın... :arkadas:

Edit xxrt:"BAÞLIK BULAMADIM LÜTFEN OKUYUNUZ" Konu başlığınız " Hücre Değeri Þartları Taşıması Halinde Renklendirme" Olaraka değiştirildi.

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
selam,

Bu iş için "biçim" altında koşullu biçimlendirmeyi kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
xp
Merhaba
Format'tan
Conditional Formatting'i seç
Gelen pencerede sırasıyla
Cells Value Is, less then seçip en sağdaki kısma 0 yaz
pencereyi kapatmadan format butonuna tıkla ve
font/color'dan kırmızıyı seç
hepsi bu kadar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
hoşgeldiniz. :hey:
c hücresindeyken
Format >conditional formating menüsüne tıklayın.

between yazan yerden greater then i seçip yanına 100 yazın. ve alttaki format butonuna tıklayarak istediğiniz özelliği ayarlayın.

sonra alttaki Add butununu tıklayarak aynı yerden less than seçeneğini seçin ve yanına 100 yazın. sonra altındaki format butonuna tıklayarak formatını ayarlayın

ok tuşuna basın .
hepsi bu

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
16:06 ilk ben cevap vermişim diğer cevaplar 16:07 de :hey: 3 tane aynı cevap hemen hemen aynı dakikada :icelim:

Hepinize çok teşekkür ederim şimdi deneyeceğim umarım anlamışımdır anlattıklarınızdan. Sevgiyle... :hey:

Cell Value is den sonra greater than or eqal to işaretlendikten sonra 100 sonrada formattan kırmızıyı seçtim Add less than 100 ve kırmızı böyle yaparak OK ledim ve oldu. Hepinize çok teşekkür ederim.

ARKADAŞLAR BENDE FORUMA YENİ KATILDIM VE BENİMDE KOŞULLU BİÇİMLENDİRMEYLE İLGİLİ Bİ SORUNUM VAR EĞER YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. KOŞULLU BİÇİMLENDİRECEĞİM HÜCRENİNİN DİĞER Bİ HÜCREDEKİ METİNLERE BAKARAK FARKLI BİÇİMLER ALMASINI İSTİYORUM FAKAT Bİ TÜRLÜ BECEREMEDİM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

İyi günler,
Yahu ben format menüsünü bulamadım. XP Türkçe kulanıyorum. Bana yol gösterir misiniz?

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Sellami

Format (Biçim) Menusudur.