Hücre Denetimi

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
arkadaşlar iyi günler. benim bir sorum olacak excel hücre işaretçisini sağ tıkladığımızda Kes, Kopyala, Yapıştır menüsü çıkıyor. Benim sorum bu menü içerisinde mevcut işlem türlerini azaltmak yada çoğaltmak(Mesela sağ tıkladığımda Kes görünmesin bu menü içinde) bu işlemi nereden ayarlayabilirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
bence bu office programının bir menüsü ve her hücrede bu komutlara ihtiyacımız olabileceği düşünülerek, değiştirmemize izin vermeyecektir.

Excel Vers. ve Dili
şimdi bu menü içinde Toggle Word Wrap diye bi seçenek çıkıyo ben bu seçeneği çıkarmak istiyorum. üstelik bundan 4 5 tane var aynı menü içinde.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bahsettiğiniz şey bir eklenti olabilir. Eğer eklenti ise;

Araçlar >Eklentiler yolundan gidin ve gelen listede seçili olanları iptal edin.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
ocamsul' Alıntı:
arkadaşlar iyi günler. benim bir sorum olacak excel hücre işaretçisini sağ tıkladığımızda Kes, Kopyala, Yapıştır menüsü çıkıyor. Benim sorum bu menü içerisinde mevcut işlem türlerini azaltmak yada çoğaltmak(Mesela sağ tıkladığımda Kes görünmesin bu menü içinde) bu işlemi nereden ayarlayabilirim.
Sayfa üzerinde sağ tıkladığınızda çıkan menüyü, orjinal haline getirmek için aşağıdaki kodu 1 kereye mahsus kullanın ...

Kod:
sub test()
application.commandbars("cell").reset
end sub

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Haluk' Alıntı:
ocamsul' Alıntı:
Sayfa üzerinde sağ tıkladığınızda çıkan menüyü, orjinal haline getirmek için aşağıdaki kodu 1 kereye mahsus kullanın ...

Kod:
sub test()
application.commandbars("cell").reset
end sub
Bu menüyü VBA kodlarıyla özelleştirip, kendi menülerinizi eklemek için aşağıdaki linke tıklayın ...

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2365

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Benim sorum bu menü içerisinde mevcut işlem türlerini azaltmak yada çoğaltmak(Mesela sağ tıkladığımda Kes görünmesin bu menü içinde)
Aşağıdaki kodlarıda deneyebilirsiniz. Kod içindeki bir rakamı 1 nolu "kes" işlemini ifade eder, bu değeri 2 yaparsanız "kopyala" işlemini ifade eder.

[vb:1:2fc4dd612c]Sub auto_open()
Application.CommandBars(25).Controls(1).Enabled = False
End Sub

Sub auto_close()
Application.CommandBars(25).Controls(1).Enabled = True
End Sub
[/vb:1:2fc4dd612c]

Yukarıdaki kodlar sadece örneğin "kes" işlemini pasifize eder, görünmesin derseniz, ".Enabled" yerine ".visible" kullanın.

Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar yardımlarınıza ve ilginize ayrı ayrı teşekkür ederim. sağolun.