Hücre İçindeki Harf veya Rakamların Karakter Sayıları

X

xxrt

Misafir
Hücre Ýçindeki Harf veya Rakamların Karakter Sayıları

Bir Hücre İçine Txt Dosyasından Kopyalanıp Yapıştırılan değerlerin Boşluk Dahil Kaç Karakter sayısı olduğunu Bulmak istiyorum.Veya Pratikse eğer Txt Dosyasının İçindeki,diyelimki 1.Satırın Başından Sonuna Kadar Seçildiğinde bana O Seçimin karakter sayısı gerek..
Excelden Txt dosyasına Aktardığım Değerlerin (Belki 500,600 karakter)Karakter sayısı kontrolünde Kullanacağım..Aşağıdaki *565 sınırlaması var ama sonuç txt'de farklı çıkıyor/kabilir.Her satırı Saymak ve sağlıklı kayıt için bu gerekli..
Kod:
Sub txt()
Dim LastRowA As Integer
Dim veri1 As String * 565
Dim i As Integer
Open "C:\xxrt\Deneme.txt" For Output As #1
LastRowA = Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
For i = 1 To LastRowA
veri1 = Cells(i, 1).Text
Print #1, veri1
Next i
Close #1
End Sub

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn xxrt

Hücre için excelin metin fonksiyonlarından =UZUNLUK(...) fonksiyonu sanırım işinizi görür.

selamlar

X

xxrt

Misafir
Ha aklınla bin yaşa..Bazen bu işlerin arasında bile bazı şeyleri göremiyoruz.Halbuki bilmediğimiz birşey değil.Teşekkür ederim.Kafa hep tek yönde düşünüce diğer alternatifleri sizin gibi başka bir gözle algılayamıyor.Zaten bende bu sorunun cevabını verecek 3 kişi belirlemiştim.Siz dahil.

X

xlsx

Misafir
Macro olarak istenmesinin farklı bir amacı olabilir mi diye düşünmüştüm ancak benim de ilk olarak aklıma gelen uzunluk (LEN) formulüydü.
xxrt 'in dedigi dogru.şartlandıgında insan alternatif sonuclara bazen ulasamayabilio
:D