hücre rengi gösterimi ile ilgili İMDAAAAAAAT !!!!!

SLM
arkadaşlar uzun bir zaman formu inceledim. Öncelikle gerçekten harika bi site kuranlara düşünenlere çook teşekkürler :dua: . Benim sorunuma gelince hücreyi dolgu rengiyle beraber kopyalayabilirmiyim makrosuz böyle bi formül yada ayar varmı yani benim formülüm şu şekilde =+EĞER(Q5>R5;Q4;(EĞER(R5>Q5;R4))) burada r4 un dolgu rengiyle beraber yada q4 dolgu rengiyle bu hücrede gösterilebilirmi? :? yada buna alternatif çözümler varmıdır yoksa makroda nasıl bi kod yazmalıyım şimdiden ilgi ve alakalarınıza çook teşekkür ettim :kafa:

bu arada koşullu biçimlendirme 3 adet olduğu için malesef sorunumu çözmüyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Koşullu biçimlendirme dışında hücre rengini değiştiremezsiniz. Oda işinize yaramadığına göre mecburen kod yazılacak. Ama kodu tekrar tekrar uğraşmamamız için istediğinizi tam anlatan bir örnek dosya eklerseniz daha iyi olur.

offf

ilgine çook teşekkür ettim danersin umarım anlatabilmişimdir sorunumu :kafa: örnek dosya ekte tekrar çook teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Verdiğiniz örneğe koşullu biçimlendirme yetiyor gerçi ama kodlarla kolay anlaşılır bir şey yaptım, formülle IF-EĞER kullanmaktan bir farkı yok bunun.

[vb:1:9b1b822d99]
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
deger = Cells(5, 3).Value
If Cells(5, 3).Value = "inline 1" Then Cells(5, 3).Interior.ColorIndex = 10
If Cells(5, 3).Value = "inline 2" Then Cells(5, 3).Interior.ColorIndex = 20
If Cells(5, 3).Value = False Then Cells(5, 3).Interior.ColorIndex = 30
If Cells(5, 3).Value = "inline 4" Then Cells(5, 3).Interior.ColorIndex = 40
End Sub
[/vb:1:9b1b822d99]

Bu kodları sayfanın modülüne worksheet>selection change olayının altına yazacaksınız. IF satırları 30-40 olmadıkca rahatca IF satırlarını çoğaltıp isteğinize göre uyarlayabilirsiniz.