Hücredeki iki sözcükten oluşan veriyi ayırarak raporlam

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Başlık tam oldumu bilmiyorum ama...Textbox ile veritabanına aktardığım Adı Soyadı bir rapor için Ad ve Soyadı olarak ayrı ayrı gerekli .Veritabanındaki Adı Soyadı hücresini Adı ve Soyadı olarak rapora aktarabilrimiyim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aktarabilirsiniz elbette, bunu textboxtan aktarırken mi yapmak istiyorsunuz yoksa sayfa üzerine aktarıldıktan sonramı ayırmak istiyorsunuz?

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayfa üzerine aktarılmış durumda .Veritabanı sayfamda mevcut ben bunu ayırarak adı ve soyadı olrak Müdür Yard. başvuru formuna ( Raporum ) aktarmak istiyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
veri-metni sütunlara dönüştür, işlevini kullanmanızı öneriririm. Ayrıca çözüm hem fonksiyonlarla hemde makro ilede mümkün hangisini tercih edersiniz, birde verileri aktarıldığı sayfa isimleri ve satır,sütun bilgileri hakkında daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi olacak.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Metni sütunlara dönüştürü kullanamayız.Çünkü Veritabanında 40 küsur veri sütunu var kayma olacağından 30 öğretmeni bununla çarptığımızda 1200 veri ile oynamak lazım.Onun için makro olursa daha iyi olacak.Verinin bulunduğu sayfa "veritabanı" sayfası , verinin bulunduğu sütun "adi" olarak tanımlanmış ve aktarılacak rapor sayfasının adıda "mud_yrd".Bu kadar bilgi sanırım yeterlidir.İlginiz için teşekkürler.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm,
Linki inceledim ancak bu kodlar benim sorunuma yanıt olmadı.Benim raporlama kodum aşağıda.Buradaki yeni.adi.Value veritabanından adı ve soyadı olarak geliyor yukarıda belirttğim sebepten.(Ad ve Soyad olarak girildiği için).Benim amacım bunu rapor kodunda ayırarak mud_yrd sayfasında adı c6 ya, soyadı c7 ye aktarmak.Sanırım bu kes açıklayıcı oldu .Olamdıysa da kusuruma bakmayın.

Private Sub CommandButton25_Click()
Sheets("mud_yrd").Select
Range("c6").Value = yeni.adi.Value
Range("c14").Value = yeni.dyeri.Value
Range("c16").Value = yeni.dtar.Value
Range("c4").Value = yeni.tc.Value
Range("c20").Value = yeni.cbbransk.Value
Range("g20").Value = yeni.gorevi.Value

End Sub