Hücrelerdeki ##### İşaretlerinin Görünmemesi

Hücrelerdeki ##### Ýşaretlerinin Görünmemesi

Excelde belli bir hesaplamam var bu hesaplamalarda çok değer çıkıyor hücrelerde doğru değerleri yakalıyorum fakar bir çoğunun görünmesini istemiyorum umarım anlata bilmişimdir...resimde gösterdiğim gibi #### bu işaretler var hücreyi açtığımda yanlış diyor bunların görünmesini istemiyorum değerlerin solundakileri yokettim formül sonuna "" ekledim ama değerlerin sağındakiler ### böyle gözüküyor ne yapmam gerekiyor...

Edit :Tarafımdan Başlığınız değiştirildi.Lütfen Forum kuallarını okuyunuz.Başlıklarınız ne kadar açıklayıcı olursa yardım almanızda o kadar çabuk olur.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Ã?rnek bir dosya ekleseniz?

isterseniz farenizi alın o sütüna tıklayıp biraz sütunu yürütün o işaretler çok uzun oldugundan dolayı kareler çıkar

Ataç etmiştim ama gelmemiş galiba., tekrar ataçlayım... sorum anlaşıldı galiba..

Ataçladığım resmim neden eklenmiyor anlamadım yardım edersiniz inşallah.. birkez daha denedim bu sefer oldumu bakalım.

sewih dediğini yaparsam yanlış yazıyor, kendimi daha iyi anlata bilmek için resim eklemeye çalışıyorum ama eklenmiyor anlamadım boyutuda normal...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
zipleyerek eklemeye çalışın.

Bahsetmiş olduğum olay resimde görünmekde, sonunda ekledim galiba resmi bu arada saolasın leventm ve diğer arkadaşlar umarım yardımcı olursunuz...

Selam
eklediğin dosya resim formatında buradan düzeltme yapılmıyor.excelde yaptıysan eğer hangi sütunsa ona tıkla sutunu genişlet o zaman düzelir.

sutunla alakası yok açtığım zaman YANLIÞ yazısı çıkıyor o yanlış yazısını nasıl yok ederim formülü bozmadan formülde gözüküyor resimde. teşekür ederim

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn MurCeLL

Sanırım sizin sorunuz aşağıdaki linkte göreceğiniz soruya benziyor. Açıp inceleyin belki işinize yarar.
Ayrıca "Ehatalıysa" fonkisyonu için forumda arama yaparsanız başka örenkler de bulabilirsiniz.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=8861

Sayın : Zerige
teşekür ederim cevap için sanırım bu sorunu çözecekde birde şu sorun var ben bu EHATALIYSA fonksiyonunu nereye girecem bu formülde :) örneklermisin.

=EÐER(AR$6>='iş emri'!$L15;EÐER(AR$6<='iş emri'!$N15;(((BU7/((1/60)*((G7/$CY$11)+0,2)+(((1/60)*0,2)/2,5)+(((1/60)*0,12)/2,5)))/1000)));" ")

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Fonksiyonunuz Ehatalıysa fonksiyonu ile birleştirilince şöyle oluyor;

=EÐER(EHATALIYSA(EÐER(AR$6>='iş emri'!$L15;EÐER(AR$6<='iş emri'!$N15;(((BU7/((1/60)*((G7/$CY$11)+0,2)+(((1/60)*0,2)/2,5)+(((1/60)*0,12)/2,5)))/1000)));" "));"";(EÐER(AR$6>='iş emri'!$L15;EÐER(AR$6<='iş emri'!$N15;(((BU7/((1/60)*((G7/$CY$11)+0,2)+(((1/60)*0,2)/2,5)+(((1/60)*0,12)/2,5)))/1000)));" ")))

Sizin fonksiyon biraz uzun olduğu için karışık gelebilir ama şablon şöyle;

=EÐER((EHATALIYSA(Fromül));"";(Formül))

Sayın Zerige saol yardımların için ama bu olmadı :) ben formüle bir türlü ekleyemedim senin ekleyip verdiğin formülü girdim yine olmadı sayı yok oluyor ama bütün hücrelere tek tek uygulamam gerekiyor üst hücreden tutup aşağıya indirdiğimde hepsi yok oluyo normalde YANLIÞ yazanların yok olup sayıların kalması gerekiyor... üzerinde çalışmam lazım. saol

murcell bana sen şunun tablosunu gönder ben sana yapiyim ondan sonra sana gönderiyim

X

xxrt

Misafir
Sayın MurCeLL,
Resimde görülen hata mesajlarından birşey anlaşılmıyor.Çalışmanızı buraya eklerseniz sonuca ulaşılacaktır.Çalışmanız özel bir çalışma ise veya resmi ise bir kaç alternatifleri denemeniz gerekmektedir.

Benim ilk aklıma geleni hemen yazayım.İş Emri adlı sayfanda L sütunu ve CY sütunlarında hücrenin başvurduğu adresleri tekrar kontrol ediniz.

Ã?zellikle Hücre içinde metin olarak girilmiş harf/yazı vs.olaylarına bakınız..

Ehatalıysa fonksiyonu sizin işinizi görür ama sonuç almanız açısından bunu uyguluyamazsınız.
Bulacağınıza eminim.
Kolay Gelsin.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekür ederim olayı çözdüm.. nasıl çözdüğümü anlatayım bine böldükden sonra ;"";"")) ile çözdüm küçükse olasılığını yapmışım ben sadece büyükse için yapmamışım sonuna çift tırnak la olayı çözdüm ne kadar doğru bilmiyorum ama işimi görecek şekilde yaptım.....